З початку березня китайські та турецькі банки стали уважніше аналізувати транзакції з Московії або взагалі блокувати їх

Найбільші торгові партнери Москви Туреччина та Китай раптово знизили постачання товарів на Московію через побоювання перед вторинними санкціями з боку Вашингтона, передає DROBRO.

Про це повідомляє видання The Moscow Times, посилаючись на економічних аналітиків. На думку аналітиків, експортний бум останнього часу почав здуватись не лише через загрози санкцій, а й через складнощі з грошовими транзакціями.

Financial Times та Bloomberg також повідомляють про погіршення ситуації для Московії. Для Китаю російський ринок збуту залишається вторинним із часткою 3%, тому ризики переважують можливі вигоди. З початку березня китайські та турецькі банки стали уважніше аналізувати транзакції з Московією або взагалі відмовлятися від них.

Експорт на Московію з Китаю рік у рік падав на 15,7%, що сталося вперше із червня 2022 року. У грудні китайський експорт до Московії склав $10,7 млрд. Проте вже в березні він різко знизився до $7,6 млрд. Таким чином, падіння склало 29%. Експорт із Туреччини до Московії впав у першому кварталі на 30% порівняно з аналогічним періодом 2023 року.

Західне обладнання зазвичай має передові технології, що дозволяє підприємствам з Московії залишатися конкурентоспроможними на світовому ринку. Без доступу до передових технологій та обладнання Московія ризикує залишатися позаду у технологічному розвитку та втрачати свої позиції на світових ринках. У деяких галузях економіки повністю відсутня чи недостатньо розвинена вітчизняна виробнича база, здатна забезпечити необхідні технологічні рішення. У таких випадках імпорт західного обладнання стає єдиним способом компенсувати цей дефіцит і забезпечити нормальне функціонування галузі, саме тому так званий “паралельний” сірий імпорт такий важливий для Москви.

Від admin