Усі банки республіки, окрім “ВТБ-Вірменія”, припинять прийом карток російської системи “Мир” з 30 березня

Банки поки що формального союзника країни-агресора росії з ОДКБ та СНД Вірменії з 30 березня припинять обслуговування найпопулярнішої в росії платіжної системи “Мир”. Як пише московське видання “РБК”, винятком стане дочірній банк російського “ВТБ”, “ВТБ-Вірменія”, який продовжить працювати з цими картами, передає DROBRO.

Справа в тому, що у лютому цього року США наклали санкції на оператора системи “Мир” компанію “НСПК”. Її викрили у сприянні обходу попередніх обмежень і допомоги рф у здійсненні міжнародних фінансових операцій, що знаходяться під забороною. Наразі співпраця з “НСКП” загрожує банкам вторинними санкціями.

Ця російська компанія була створена в 2014 після анексії рф Криму з метою замінити для росіян міжнародні платіжні системи Visa і Mastercard. Російські банківські картки донедавна безперешкодно приймали у Вірменії, Казахстані, Білорусі, Киргизії, Таджикистані, В’єтнамі, Венесуелі та на Кубі. Після введення нових американських санкцій проти “НСПК” від обслуговування карток “Мир” починають відмовлятися і в цих країнах.

За даними Forbes, за 9 місяців 2023 року на “Мир” припадало більше половини всіх операцій з карток у рф.

Від admin