Парламент Грузії у третьому читанні ухвалив скандальний законопроект “Про прозорість іноземного впливу”, який викликав масові протести в країні

Сьогодні, 14 травня, парламент Грузії ухвалив у третьому остаточному читанні скандальний законопроект про “іноагенти”. Голосування проходило бурхливо, із бійками депутатів. Кадри доступні на Telegram-каналі Drobro24. Проект закону “Про прозорість іноземного впливу” буде надіслано на погодження президенту країни Саломі Зурабішвілі. Вона пообіцяла накласти на нього вето. Проте проросійська партія “Грузинська мрія” має достатньо голосів для подолання цього вето, тобто законопроект у найближчому майбутньому буде прийнятий.

Голосування супроводжувалося бійками між депутатами. Скандал виник під час виступу опозиціонера та лідера “Єдиного національного руху” Левана Хабеїшвілі, на адресу якого сипав образами проросійський депутат від “Грузинської мрії” Діто Самхарадзе. Все це вилилося у бійку. Біля будівлі парламенту у Тбілісі вже почали збиратися протестувальники, які обурені через новий законопроект.

Наполегливі спроби проросійської “Грузинської мрії” прийняти його вже призвели до масових акцій протесту, хвилювань. Ситуація на межі вибуху. Що не так із грузинським законопроектом “Про прозорість іноземного впливу”. Документ є майже точною копією того, що кілька років тому було прийнято владою Московією. Закон став для Кремля знаряддям репресій, за допомогою якого в країні було зачищено залишки опозиції та інакодумства.

Наразі подібна доля загрожує Грузії. Грузинський законопроект зобов’язує неурядові організації та ЗМІ, у яких понад 20% фінансування йде з-за кордону, реєструватися як “організації, що проводять інтереси іноземної сили”. Їм фактично уготоване бюрократичне пекло, через яке багато хто буде змушений згортати свою діяльність. Захід різко відреагували на законопроект і на небажання грузинської влади зважати на думку свого народу.

У Євросоюзі вже натякнули, що Грузія через ситуацію може втратити статус кандидата в члени. Сполучені Штати загрожують запровадити санкції проти грузинських політиків, які просувають скандальний законопроект.

Від admin