Не пригадую, коли востаннє відвідував дрогобицьку солеварню, одне з найдавніших підприємств в Європі, де збережена незмінна технологія випарювання крафтової солі

Автор: В.Турмис

Джерело: Галицька Зоря

А це сягає у тисячолітню історію. Ми не задумуємося над рідкісним, унікальним виробництвом, яке є переконливим фактом нашої давньої європейськості. Адже дрогобицька сіль, як і кава привезена гетьманом Сагайдачним, повсюдно були не тільки у Відні, але й інших державах Європи.

Поруч із мануфактурою ще є один свідок історичної минувшини Дрогобича – церква Св. Юра, яка внесена до списку спадщини ЮНЕСКО.

Днями одна поважна панянка, яка уже три роки як не навідувалася до Дрогобича, бо довелося учителювати в Ізраїлі, захоплено прокоментувала дивовижні зміни у нашому місті. Вона відмітила багато квітів, декоративних насаджень, впорядкованість вулиць, оновлення паркових зон та новобудов у ньому. І що приємно, пані Наталя «накреслила» Дрогобичу майбутню динамічну перспективу.

У вас кожний куточок у місті ожив. Інвесторів це зачаровує.

Через рік-два місто стане ще більш прекрасним й привабливішим. І в цьому контексті акурат впишеться реставрована солеварня, візитна картка Дрогобича. Про це не тільки мріє енергійний керівник Олег Петренко, але й докладає всіх зусиль, щоб унікальне підприємство стало не тільки місцем для екскурсій, а й прибутковим.

І це неодмінно станеться. Після перемоги над ордою ми відбудуємо, відновимо все що було зруйновано та занедбано, щоб продемонструвати світові – Україна – цивілізована держава з давньою історією, де традиції та культура є наріжним каменем християнської нації.

Від admin