Вирішивши придбати витяжку на кухню, багато хто схиляється до вибору купольної моделі

Перевагою цих пристроїв є висока продуктивність. Купол, в якому встановлені потужні мотори та якісні фільтри, вловлює всі випари та запахи, що утворюються на кухні під час приготування їжі. Ще один плюс – різноманітність моделей. Встановити купольну витяжку можна не лише у приміщенні, оформленому у класичному стилі. У продажу ви легко знайдете модель https://comfy.ua/n-hood/brand__ventolux/, яка впишеться і в сучасний інтер’єр хай-тек чи модерн.

Розрізняються купольні витяжки:

  • за способами встановлення;
  • за принципом роботи.

Якщо кухонну плиту ви встановили біля стіни, то вам підійде витяжний пристрій камінного типу. Для робочої поверхні, розташованої в кутку, пошукайте у продажу кутову купольну витяжку. Щасливим власникам просторих кухонь із варильною поверхнею, розташованою в центрі приміщення, підійдуть острівні витяжки. Існують і вбудовані купольні моделі, які можна встановити в кухонний гарнітур.

Що стосується принципів роботи витяжних пристроїв, то їх лише три:

  • відвідний,
  • рециркуляційний,
  • комбінований.

Найкращими вважаються купольні витяжки відвідного типу. Все забруднене повітря вони виводять із приміщення через вентиляційний канал. А натомість на кухню надходить чистий. На жаль, дозволити собі встановити такий пристрій можуть не всі. Для цього необхідно, щоб у квартирі чи будинку була хороша система вентиляції. Трохи незручно використовувати проточну витяжку взимку. У приміщення надходить холодне повітря, знижуючи температуру, що не дуже приємно у сильні морози. Натомість у якісній вентиляції можна бути впевненим на 100%. У витяжних пристроях проточного типу зазвичай встановлений тільки жировий фільтр, тому що необхідності в якісному очищенні вхідного повітря немає – він все одно виводиться назовні.

Рециркуляційну купольну витяжку можна встановити в будь-якому приміщенні – вентиляційного каналу вона не потребує. Цей пристрій не виводить повітря, а очищає його, проводячи через систему фільтрів, та повертає назад. Тут необхідно вже два фільтри – жировий для грубого очищення та вугільний для тонкого. Щоб повітря в приміщенні очищалося якісно, потрібно стежити за ступенем забруднення фільтрів та своєчасно змінювати їх.

Комбіновані витяжні пристрої можуть працювати в обох режимах. Коштують вони суттєво дорожче, зате дуже зручні в експлуатації.

А тепер поговоримо про основні параметри, які варто враховувати при виборі витяжки для кухні.

Габарити купольних витяжок

Вибираючи розмір купольної витяжки для кухні, орієнтуйтесь на габарити вашої поверхні. Пристрій ефективно працюватиме лише в тому випадку, якщо площа його парасольки буде відповідати площі плити. А в ідеалі витяжка має бути трохи більшою.

  • Перший параметр на який слід орієнтуватися – це ширина. Виробники пропонують розмірний ряд від 30 до 120 см, що відповідає основним габаритам варильних панелей та плит. Найбільша ходова ширина ванни – 60 і 90 см. Ці моделі найкраще підходять для стандартної кухонної плити на 4 конфорки. Для варильних панелей на 2 зони нагріву можна купити компактний витяжний прилад шириною 30 см. А якщо ви вирішите встановити витяжку, ширина купола якої більше 90 см, знайти її у продажу буде проблематично. Такі моделі випускаються переважно для професійних кухонь і коштують недешево.
  • Другий важливий параметр – глибина ванни. Тут розмірний ряд такий самий – від 30 до 120 см. Глибина робочої поверхні витяжки повинна дорівнювати глибині плити або перевищувати її.
  • Висота конструкції – вона повинна бути не більше 125 см. При виборі цього параметра орієнтуйтесь на висоту стелі. Пам’ятайте, що витяжний пристрій повинен знаходитись на відстані щонайменше 75 см від поверхні газової плити та 65 см – від електричної. Зменшення відстані може призвести до псування техніки через високу температуру і навіть запалення приладу.

Продуктивність витяжок із куполом

Одним із головних критеріїв вибору купольної витяжки є її продуктивність, тобто кількість повітря в кубометрах, яку вона здатна прокачати за годину. Цю цифру вказано в інструкції до приладу. Іноді продуктивність називають потужністю, але ці поняття не ідентичні, хоч і взаємопов’язані. Потужність – це кількість електроенергії, що споживається приладом, яка вимірюється в кіловатах. Як правило, чим продуктивніший прилад, тим дорожче він коштує і, відповідно, більше споживає електроенергії.

Як вибрати відповідний?

Для розрахунку необхідної потужності витяжки існує універсальна формула: (а х b) x h х 12 х 1,3 де

  • (а х b) – це площа кухні,
  • h – її висота,
  • 12 – кількість оновлень повітря в приміщенні за годину роботи приладу,
  • 1,3 – коефіцієнт мінімального запасу, що враховує особливості будівлі та вентиляції.

На жаль, цей розрахунок дозволяє отримати лише вельми приблизні результати та підходить виключно для приладів, що працюють у режимі рециркуляції. Щоб розрахувати необхідну продуктивність відвідної витяжки, потрібно враховувати переріз вентиляційних каналів та їх довжину, а також кількість згинів. Але, якщо у вас немає можливості запросити спеціаліста для проведення необхідних розрахунків, можна скористатися й універсальною формулою, внісши деякі поправки.

Наприклад, якщо ви використовуєте не електричну, а газову плиту, замініть цифру 12 на 20. Якщо двері у вашій кухні не зачиняються або відсутні, при розрахунку враховуйте загальну площу всіх прилеглих приміщень. На вугільний фільтр, який створює додатковий опір проходженню повітряного потоку, потрібно накинути ще 25-30%. І за будь-яких розкладів додавайте 15-20% до отриманого результату про запас.

В інструкції зазначено найвищу продуктивність витяжного пристрою. Але якщо воно постійно працюватиме на максимальному режимі, то не тільки швидко вийде з ладу, а й споживатиме багато електроенергії. Тому купуйте витяжку, продуктивність якої буде трохи більшою за необхідну. Так ви і термін експлуатації техніки продовжите і зможете заощадити електрику.

Рівень шуму

На цей критерій при покупці звертають значно менше уваги, ніж на попередні, а багато хто просто ігнорує його. І дарма. Адже включати витяжку доводиться на початку готування, а робота може тривати не одну годину. І якщо рівень шуму приладу не відповідає нормі, знаходитись на кухні буде зовсім некомфортно. А якщо квартира невелика, шум може заважати й іншим членам сім’ї.

Рівень шуму купольної витяжки більший, ніж в інших моделей, через її високу продуктивність і, відповідно, потужні мотори. Пристрої проточного типу шумлять більше, ніж рециркуляційні. Але виробники роблять все, щоб зменшити це неприємне явище – використовують спеціальні звукоізоляційні матеріали та встановлюють два мотори замість одного.

Бажано, щоб рівень шуму кухонної витяжки не перевищував 40 дБ. Але він залежить від продуктивності приладу. Наприклад, пристрої, що прокачують протягом години близько 500 м3 повітря, мають показник близько 50 дБ. Якщо продуктивність моделі 600-1000м3, то рівень шуму досягне 55-65 дБ, що відповідає гучній розмові. Але на максимальній потужності витяжки зазвичай працюють недовго, тому підвищений шум на здоров’я людини не впливає. Але певний дискомфорт ви, звичайно, відчуєте.

Небагато зменшити рівень шуму можна ще на стадії монтажу купольної витяжки. По-перше, надійно закріпіть її корпус на стіні або стелі, щоб він не деренчав під час роботи двигуна та проходження повітря. По-друге, чим більша продуктивність витяжного пристрою, тим більше має бути діаметр повітроводу для нього. Якщо перетин труб буде меншим від необхідного, вони будуть сильніше «звучати» при проходженні повітря. По-третє, бажано встановити пластиковий повітропровід з мінімальною кількістю поворотів та перехідників, а також подбати про його звукоізоляцію.

Витяжка з куполом в інтер’єрі сучасної кухні

Завдяки різноманіттю матеріалів і дизайнерських рішень, що використовуються, підібрати купольну витяжку можна для кухні, оформленої в будь-якому стилі. Але оскільки розміри приладу досить значні, він відразу привертає до себе увагу. Тому, якщо неправильно вибрати форму або колір, можна зіпсувати весь задум. Підбирати пристрій потрібно під колір кухонного гарнітура, або навпаки, грати на контрасті.

Спочатку розглянемо, з яких матеріалів роблять купольні витяжки. Найбільш міцними та надійними вважаються вироби з нержавіючої сталі. Вони довговічні і добре переносять перепади температур та вологість. Щоб корпус було легко очищати, деякі виробники покривають його спеціальними складами. Колір матеріалу поєднується з рештою побутових приладів, тому витяжки з нержавіючої сталі є універсальним варіантом для будь-якого інтер’єру.

Витяжні пристрої з корпусом з емальованої сталі, пофарбовані в різні кольори, можна підібрати для будь-якого стилістичного напрямку. Наприклад, чорні витяжки дуже ефектно виглядатимуть в інтер’єрах, витриманих у стилі лофт, або модерн. А для класичної кухні краще вибрати білі чи бежеві.

Дорогу сталь досить успішно замінює пластик, особливо у поєднанні зі склом. У сучасних інтер’єрах такі моделі виглядають дуже гармонійно.

Якщо кухня витримана в певному стильовому напрямку, наприклад, кантрі, прованс або шале, можна придбати модель з куполом з дерева або дерев’яним декором, а також з елементами з міді або бронзи. Моделі білого кольору з дерев’яними вставками є доречними і в класичних інтер’єрах.

Трохи про встановлення

Монтаж купольної витяжки, залежно від виду приладу, провадиться по-різному. Деякі моделі (камінні, кутові) кріпляться до стіни, інші (острівні) – до стелі. Але в будь-якому випадку для роботи пристрою потрібна електроенергія. Тому заздалегідь виберіть місце, куди підводитимете електрику. Якщо вільних розеток немає, прилад можна підключити безпосередньо до мережі. Але таку роботу краще довірити фахівцям.

Встановлювати витяжку потрібно вже після встановлення кухонного гарнітура. Для початку необхідно виміряти параметри корпусу, щоб зробити позначки на тій поверхні, до якої він кріпитиметься. Після виконання розмітки у стіні просвердлюють кілька отворів для кріплення опори. У них вставляються дюбелі, а потім вся конструкція закріплюється шурупами. Якщо купол кріпиться до стелі, переконайтеся у міцності утримувачів. У процесі монтажу обов’язково використовуйте рівень – прилад повинен кріпитися горизонтально.

Щоб встановити купольну витяжку із відведенням повітря, потрібно прокласти повітропровід. Для цього буде потрібна гофра або спеціальна труба, яка передаватиме відпрацьоване повітря у вентиляційну шахту. Повітропровід може бути круглим або квадратним. Матеріали для його монтажу потрібно придбати окремо. Усі шви та стики рекомендується загерметизувати.

Після під’єднання повітроводу можна переходити до наступного етапу – встановлення фільтрів. Якщо ви купуєте їх окремо, враховуйте правильне співвідношення їх розмірів із шириною пристрою.

Після того як ви переконаєтеся в надійності всіх кріплень та герметичності стиків, прилад можна підключати до електрики та проводити пробний запуск. Останній етап монтажних робіт – кріплення декоративного кожуха на повітропровід – проводиться після того, як ви переконаєтесь, що пристрій працює нормально.

Від admin