Ви – завзятий кавоман і та людина, яка включає кавомолку, як тільки розплющує вранці очі?

Виявляється, звичка пити каву відразу після пробудження може завдати шкоди, і ви відчуєте втому замість очікуваного заряду енергії, пише DROBRO.

☕️ Чому кава може «не спрацювати»

Експерт зі сну Рекс Ісап закликає пити каву хоча б за годину після пробудження, пише Wales Online.

Коли ми прокидаємося, рівень кортизолу досягає свого піку. Кортизол, пов’язаний зі стресом, підвищує рівень нашої пильності і може спричинити тривожність. Таким чином, вживання кави відразу після пробудження, коли рівень кортизолу і так високий, може мати зворотний ефект і обернутися придбанням толерантності до кофеїну.

Надалі ви можете не відчути належного тонізуючого і підбадьорливого ефекту. Сонливість протягом дня змусить вас запитати, чому випита відразу після пробудження кава не подіяла.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений DroBro (@drobro7_24)

☕️ Коли слід обмежити споживання кави

Важливо не пити каву надто пізно, тому що у вас можуть виникнути проблеми зі сном. Експерт зі сну Мартін Сілі радить не пити каву та чай за шість годин до сну.

«Чай містить амінокислоту L-теанін, яка сприяє розслабленню – проте дослідження показують, що вживання напоїв із кофеїном за шість годин до сну може призвести до його порушення. Навіть припинення прийому кофеїновмісних напоїв за кілька годин до сну недостатньо, щоб пом’якшити вплив кофеїну, що заважає сну. Не пийте чай та каву приблизно з 15:00, щоб не вплинути на сон», — радить він.

Від admin