Вірменія підписала Римський статут ще 1999 року, але не ратифікувала його

Парламент Вірменії ратифікував Римський статут Міжнародного кримінального суду, який видав ордер на арешт російського диктатора Путіна, повідомляє ВВС.

Подія сталася, попри наполегливі вимоги і навіть погрози з Москви не робити цього, оскільки тепер Путін не зможе вільно відвідати територію Вірменії, де може бути заарештований та депортований до Гааги за військові злочини в Україні, передає DROBRO.

Вірменія підписала Римський статут ще 1999 року, але не ратифікувала його. Однак тепер, коли конфлікт Москви та Єревана на тлі подій у Карабаху досяг піку, це сталося. За ратифікацію проголосували 58 депутатів від правлячої партії “Громадянський договір”, 25 депутатів від опозиції не голосували.

Наступним знаковим кроком може бути вихід Вірменії з ОДКБ, зазначає у своєму Telegram-каналі російський блогер Анатолій Несміян. За його словами, розрив Вірменії і РФ, що намітився, набиратиме обертів. При цьому Москва стрімко втрачає залишки свого впливу на Закавказзі.

“Ця справа нешвидка, яка потребує попереднього оповіщення та процедури. Можливо, що замість виходу на якийсь час буде ухвалено рішення про припинення членства в ОДКБ. У будь-якому випадку процес розмежування з росією набиратиме хід. росія зберігала можливості та вплив у Закавказзі тільки як посередник у карабахському конфлікті. Коли він себе вичерпав, раптом виявилося, що жодних інших інструментів впливу у Кремля в регіоні за тридцять років так і не збудовано”, – пише він.

Теоретично є газовий та енергетичний “гачки”, за які в Москві якийсь час намагатимуться чіплятися, але у “партнерів” є паралельні пропозиції щодо постачання Вірменії енергією. Наразі, коли територіальна проблема перестає стояти між Вірменією та Азербайджаном, між країнами може бути прокладений канал постачання, який замінить російський. Це теж не прямо завтра, тим більше, що політична частина переговорів та умови, на яких поставлятиметься газ та електрика, теж стануть непростим випробуванням та темою на переговорах, але принаймні тепер ця можливість є.

Якщо ж у Москві відбудуться якісь події внутрішнього характеру, розлучення із Закавказзям набуде буквально обвального характеру. До цього, принаймні, вже всі передумови склалися, додає Несміян.

Від admin