Комфортне спостереження вагітності в INVIVO

Період вагітності – це особливо важливий час для кожної жінки, незалежно від того, чи є це перша вагітність, чи ні. У цей період жінка має заручитись підтримкою лікаря, який зможе відповісти на всі запитання, надати кваліфіковану допомогу та просто бути поруч з жінкою, підтримуючи її на цьому шляху. Саме тому дуже важливо знайти “свою” комфортну клініку, щоб своєчасно стати на облік у зв’язку з вагітністю.

У мережі клінік та лабораторій INVIVO ви отримаєте все, що необхідно майбутній мамі:

  • Підтримку найкращих лікарів;
  • Кваліфіковану допомогу;
  • Можливість пройти всі обстеження в одній локації.

Завітайте до INVIVO, та оберіть свого лікаря для комфортного спостереження вагітності!

Як часто потрібно відвідувати гінеколога під час вагітності

За умови нормального розвитку вагітності, у ІІ-ІІІ триместрах відвідувати гінеколога рекомендується не менше одного разу на місяць. З 30 тижня вагітності рекомендується відвідувати гінеколога щонайменше раз на 12-14 днів, а після 36 тижня гестації – щотижня.

Які дослідження проводяться під час вагітності

Перелік усіх обстежень можна поділити на 2 групи:

Обстеження для майбутньої мами

Лабораторні аналізи:

  • Аналіз на рівень гормону хоріонічного гонадотропіну людини (ХГЛ): дозволяє визначити термін вагітності та дає змогу відстежувати як розвивається вагітність.
  • Загальний аналіз крові (ЗАК): включає в себе визначення кількості еритроцитів, лейкоцитів, тромбоцитів, гемоглобіну та інших показників крові. Цей аналіз допомагає виявити можливі анемії, інфекції та інші проблеми зі здоров’ям вагітної, які надалі також можуть вплинути на розвиток дитини.
  • Аналіз на рівень глюкози в крові та глюкозотолерантний тест: базові аналізи для контролю вуглеводного обміну та запобігання розвитку цукрового діабету вагітних.
  • Кров на резус-фактор та групу крові: визначається група та резус-фактор крові вагітної жінки. Дуже важливий аналіз як для мами, так і для майбутнього малюка, адже негативний резус-фактор у матері та позитивний резус-фактор у майбутньої дитини можуть спровокувати розвиток резус-конфлікту, що значно підвищить ризик загибелі плода.
  • Аналіз сечі: допомагає виявити можливі інфекції сечовивідних шляхів, сечокам’яну хворобу, цукровий діабет та такий небезпечний стан як прееклампсія (неконтрольоване підвищення артеріального тиску у вагітної);
  • Аналіз на антитіла до інфекцій: ВІЛ, гепатит, сифіліс та інші.
  • Аналіз на наявність антитіл до групи TORCH інфекцій (до яких входять токсоплазмоз, краснуха, цитомегаловірус і герпес): якщо жінка має захист від цих інфекцій у вигляді антитіл вона і передасть цей захист своїй дитині. Але якщо імунітет до цих інфекцій відсутній – гостре інфікування під час вагітності може призвести до формування вад розвитку або загибелі плода.

Інструментальна діагностика

З планових інструментальних обстежень, майбутній мамі необхідне тільки первинне УЗД органів малого таза для підтвердження факту настання вагітності та подальшого догляду жінки протягом вагітності. Обстеження з використанням рентгенівського випромінювання заборонені для проведення у вагітних жінок.

Для оцінки стану та контролю розвитку плода використовується повністю безпечний та неінвазивний метод УЗД.

Важливість проведення УЗД під час вагітності полягає в багатьох аспектах. По-перше, УЗД скринінг може виявити небезпечні для життя дитини вади розвитку, такі як відкриті дефекти спинного мозку або вади серця. Отримання такої інформації дає лікарям змогу скласти подальший прогноз ведення вагітності. Крім того, під час обстеження лікар оцінює фізичні параметри дитини, такі як орієнтовна вага, довжина окремих частин тіла та наявність фізичних вад розвитку. Такий формат обстеження дозволяє оцінити, чи відбувається розвиток згідно з нормами строку гестації.

Скринінги майбутнього малюка

Лабораторні обстеження

Хоч ми проводимо скринінг майбутньої дитини – для дослідження все одно використовується венозна кров матері. У деяких випадках (наприклад, для підтвердження діагнозу хромосомної аномалії) може використовуватись зразок навколоплідних вод.

Види обстежень:

1) Пренатальний скринінг I триместру, 11,1-13,6 тижня вагітності, до якого входять оцінка рівня:

РАРР-А – специфічний білок, оцінка рівня якого дозволяє розрахувати ризики завмерлої вагітності, загрози переривання вагітності, хромосомних аномалій плода, у тому числі синдромів Дауна, Едвардса та ін.

Вільного Β-ХГЛ – гормону, рівень якого є маркером розвитку вагітності.

Розрахунок ризику хромосомних аномалій плода програмою PRISKA.

2) Пренатальний скринінг I триместру, 8-13 тижня вагітності з дослідженням рівня:

РАРР-А – асоційованого з вагітністю протеїну-А плазми на 8-13 тижні вагітності.

β-хоріонічного гонадотропіну людини вільного (Free β HCG).

3) Пренатальний скринінг II триместру, 14-22 тижня вагітності з оцінкою показників:

β-хоріонічного гонадотропіна людини на 5 – 20 тижнів вагітності.

Естріол вільний (Е3) – стероїдний гормон, що має велике значення для нормального перебігу вагітності. Він синтезується у плаценті з речовин-попередників, що виробляються печінкою та наднирниками плода.

Альфа-фетопротеїн (АФП) – специфічний протеїн, який виробляється у клітинах яєчників жінки під час вагітності та клітинами печінки майбутньої дитини. Відхилення рівня АФП може вказувати на вади розвитку плода.

4) Розширений пренатальний скринінг II триместру, 16-20 тижнів вагітності з оцінкою наступних показників:

Альфа-фетопротеїн (АФП) – специфічний протеїн, коливання рівня якого може вказувати на вади розвитку плода.

β-хоріонічного гонадотропіна людини для контролю перебігу вагітності на 16-20 тижні.

Естріол вільний – один з головних стероїдних гормонів, який є маркером нормального перебігу вагітності.

Розрахунок ризику хромосомних аномалій плода програмою PRISKA.

5) Неінвазивний пренатальний тест (PANORAMA) 09-183 – дозволяє виявити анеуплоїдії та трисомії за 13,18,21 парами хромосом, патології статевих хромосом, феномен зникаючого близнюка.

Переваги спостереження вагітності в INVIVO

  • Провідні гінекологи
  • Сучасний діагностичний комплекс з власною лабораторією
  • Індивідуальний підхід до кожної майбутньої мами
  • Доступні ціни та приємні акції

На закінчення

Спостерігайте вагітність з максимальним комфортом у гінекологів мережі клінік та лабораторій INVIVO. На сайті invivo.ua ви можете знайти повну інформацію про фахівців, чинні акції та ціни. Запис на консультацію за номером 0800 210 777.

INVIVO. Щодня піклуємось про здоров’я українців.

Від admin