Німецький концерн Uniper зажадав від “Газпрому” понад 15 млрд доларів як компенсацію за збитки

“Газпром”, який звітував днями про колосальні збитки за підсумками 2023 року, ризикує зіткнутися з новими втратами. Німецький концерн Uniper, який раніше був найбільшим покупцем газу в Німеччині, виставив компанії рахунок на суму понад 15 млрд доларів, передає DROBRO.

Таку суму Uniper хоче отримати від “Газпрому” як компенсацію за збитки, які німецька компанія зазнала внаслідок порушення московитами газових контрактів, повідомляє Reuters. Відповідний позов німецький концерн подав до Стокгольмського арбітражу ще наприкінці 2022 року. Постачання газу на адресу Uniper зупинилося восени 2022 року після того, як Путін придумав розплачуватися за паливо в рублях.

В результаті цього німецький концерн був змушений купувати газ на спотовому ринку за цінами, що сильно підскочили, що поставило компанію на межу банкрутства. Кабміну ФРН довелося вливати 29 млрд. євро, щоб стабілізувати ситуацію в Uniper. Згодом компанія була націоналізована.

Uniper чекає на рішення суду в найближчі місяці. Після цього концерн має намір анулювати контракти з “Газпромом”, розрахованими до 2035 року, розповіли джерела агентства. З російським концерном також судяться французька Engie, італійська Eni та ще один німецький імпортер блакитного палива – компанія RWE.

Від admin