18 жовтня міський голова Ігор Яворський провів виїзну нараду щодо виконання робіт на Бориславському міському сміттєзвалищі

Як повідомляє DroBro з посиланням на БМР на оглядини було запрошено представників депутатських фракцій Бориславської міської ради. В рамках виконання договору відбулось чергове щоквартальне підведення підсумків діяльності управителя.

Станом на сьогодні виконано чимало робіт з упорядкування полігону. Виположено всі схили до кутів, які не перевищують максимально допустимих нормативних значень (18 градусів): стіну нагромадженого за десятиліття сміття, яку ще недавно знимкували і публікували в соцмережі як “картину апокаліпсису”, – ліквідували, під’їзд спецтехніки до сміттєзвалища тепер доступний по всьому периметру. Навколо тіла сміттєзвалища викопано канави для відводу стічних вод, плитами викладено дорогу, яка веде до підніжжя полігону.

Також нещодавно було проведено додаткове освітлення території, розширено мережу відеоспостереження (загалом на об’єкті вже встановлено 9 камер відеонагляду, 2 з яких доступні для перегляду онлайн). На території встановлено резервуар з паливом, виготовляється необхідна документація для його використання.

“Серйозним викликом для нас було формування допустимих кутів. Схил, що межує із підніжжям полігону, був надто складний: кут приблизно 60 градусів. В будь-який момент міг статись обвал. Але ми поступово працювали над його виположенням і справились. Небезпека позаду“, – розповідає засновник “ГрінЕра Борислав” Богдан Михалусь.

Зараз на полігоні постійно працює 3-4 одиниці техніки: серед них екскаватор, бульдозери Caterpillar D6, Komatsu та Caterpillar D7. Власне, використовуючи таку потужну техніку, компанія й змогла забезпечити виконання цих складних і об’ємних робіт.

[ngg src=”galleries” ids=”16″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]Станом на жовтень тіло полігону вже на 50% накрито. Як коментують представники підприємства, щодня, при сприятливих погодних умовах, туди завозиться близько 40-50 самоскидів ґрунту. “До пізньої осені ми маємо на меті весь полігон накрити інертним матеріалом”, – зазначає п. Богдан. Відсутність звичного неприємного запаху при в’їзді на сміттєзвалище, де, власне, територія вже накрита, відзначили всі присутні.

Як підкреслив представник “ГрінЕра Борислав” Роман Іванців, внаслідок виположення, ущільнення та накриття на ділянці суттєво зменшується доступ кисню до сміття: «Відповідно сповільнюється гниття, утворення газів, мінімізовується ймовірність самозагоряння, зникає неприємний запах…».

«Також через утрамбований ґрунт значно менше води просочується, і як наслідок – кількість утворення інфільтратів також мінімізовано. Об’єкт стає безпечнішим. Але до завершення ще далеко. Роботи продовжуються”, – говорить п. Роман.

Детально обговорювали питання утворення інфільтратів та їх утилізацію.

Міський голова зазначив: “Головна наша ціль — екологічно безпечний об’єкт. Питанню інфільтратів тут не приділялась увага ніколи. Струмочки, які стікали по навколишніх територіях, вже нікого не дивували. Нам докорінно потрібно змінювати цю ситуацію”.

Зараз на Бориславському сміттєзвалищі встановлено дві постійнодіючі моніторні свердловини, взято проби підземних вод на початковому етапі робіт, матеріали скеровано в лабораторію хімічного факультету Львівського Національного Університету. Регулярно буде проводитись їх подальший забір для аналізу і порівняння. Наступний крок – встановлення в підніжжі сміттєзвалища резервуарів для збору утворених інфільтратів та їх очищення.Також представники компанії повідомили, що вже укладено угоду з Національним університетом ім. Івана Франка на розробку проектної документації по влаштуванні модульної установки для очистки інфільтрату.

Виготовлення проекту має бути завершено до 15 грудня поточного року, презентація розробки науковцями вищевказаного університету та їх партнерами (університет «Львівська політехніка») відбудеться орієнтовно в лютому 2022 року в м. Бориславі.

Роботи продовжуються, і керівники компанії запрошують громадськість відвідувати полігон для того, щоб самим наочно переконатись у позитивній динаміці та слідкувати за змінами, які тут відбуваються.

Міський голова наприкінці зустрічі резюмував:

“Хочу підвести короткий проміжний підсумок. Приємно є те, що ми не помилились. Всі обіцянки, які давала нам компанія-управитель, всі зобов’язання – виконуються, і це дуже важливо. Найважчим в цьому питанні був елемент недовіри. Люди, маючи неприємний досвід щодо колишніх вигодонабувачів, не довіряли нікому. Але на цьому об’єкті ми можемо переконатись, що ситуація кардинально інша. Роботи виконуються згідно з планом, об’єкт змінюється, і я впевнений, що в кінцевому результаті громада буде задоволена”.

Від admin