сміття

Торги на ринку російського держборгу в середу завершилися рекордним за півроку обвалом котирувань

Облігації вперше за 7 років стали збитковими, повідомляє DroBro з посиланням на видання finanz.ru.

Індекс RGBI, що відслідковує ціни облігацій федеральної позики, спікірував на 0,56% і четвертий день поспіль пробив багатомісячне «дно». Закривши сесію на позначці 141,1 пункту, він встановив новий мінімум з 24 березня 2020 року.

Як раніше повідомляв раніше DroBro, 14 червня вступили в силу санкції США проти російського держборгу. Згідно з обмеженнями, американським фінансовим установам заборонено купувати на первинному розміщенні російські державні облігації, випущені після цієї дати.

Напередодні чергової порції даних по інфляції, які Росстат опублікує в середу, прибутковість 10-літніх ОФЗ-26235 злетіла до 7,53% річних, а ставки за найдовшими паперами впритул підібралися до позначки 8%.

Якщо влітку минулого року мінфін міг запозичити на 10 років під 5,83%, то тепер бюджету доведеться платити на третину дорожче.

В результаті сотні мільярдів рублів додаються до витрат на обслуговування боргу, який вже обходиться платникам податків в 1,4 трильйона рублів в рік.

Обвал на ринку ОФЗ, який відновився восени, боляче б’є по власниках паперів. Вперше за 7 років падіння цін облігацій перевищує дохід, який приносять процентні виплати по ним (7,3-7,8% за класичними ОФЗ).

«Такі випадки траплялися лише в кризових 2008-09 і 2014-15 роках», – відзначає керуючий директор компанії «Агідель» Віктор Тунєв.

Тримачі ОФЗ втрачають на знеціненні портфелів більше, ніж отримують у вигляді купонного доходу. І на цьому тлі від паперів позбавляються як російські, так і іноземні інвестори.

Також, обсяг кредитів, які Росія планує надати іншим країнам протягом 2022-2024 років, складе 1,13 трлн рублів (більше 13 млрд доларів). Це випливає з супровідних документів до проекту федерального бюджету на чергову трьохлітку.

Від admin