газ

Російський монополіст “Газпром” припинив продаж газу в ЄС після рішення суду по Nord Stream 2

Ціни знову злетіли вище 580 $.

Кремль знову вирішив “показати зуби” і прикрутив вентилі труб, які качають газ в Європу. Цей виклик став відповіддю на рішення суду, який фактично на половину скоротив шанси Москви на запуск “Північного потоку – 2”.

За даними Bloomberg, “Газпром” зупинив продажу газу в ЄС на 2022 рік у той же день, коли суд Німеччини відхилив її апеляцію на рішення національного Федерального мережевого агентства. Це рішення фактично обнуляє плани Кремля хоча б на часткове відшкодування колосальних витрат на роботи по укладенню труб на дні Балтійського моря.

Газопровід може залишитися напівпорожнім, або Москві доведеться шукати партнера. Однак останній варіант не вигідний для РФ – вона не звикла до роботи в умовах конкурентного ринку.

В результаті останній контракт на 2022 рік був проданий 23 серпня. Ринок моментально відреагував на рішення Кремля зростанням цін на паливо. За три дні ф’ючерси на газ з постачанням у вересні злетіли з 510 до 560 доларів, а 27 серпня дісталися до рекордних позначок початку серпня – 584,25 долара. Нова маніпуляція з поставками газу стався після того, як в липні “Газпром” втричі скоротив прокачування до Німеччини по газопроводу “Ямал-Європа”.

 

Слідкуйте за новинами Дрогобичини та України і Світу в цілому з DroBro підписавшись на Телеграм канал DroBro7/24, або читайте нас у Твітер DroBro7/24
Це Дро ... Бро! 

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *