The Wall Street Journal опублікувала матеріал, у якому повністю спростувала псевдоісторичні фейки путіна про Україну, яка є прямою та єдиною правонаступницею Київської Русі

Видання The Wall Street Journal написало матеріал за мотивами інтерв’ю путіна та Такера Карлсона, який вийшов дуже болючим для росії. Авторитетна газета не лише розвіяла міфи Путіна на американську аудиторію, а й зробила кілька історичних довідок щодо України для американців, що викличе лють у Кремлі, передає DROBRO.

Журналісти The Wall Street Journal наголошують, що наявність багатої та давньої історії України, її народу та української мови сильно дратує нинішніх російських керівників, оскільки Путін просуває ідею про “єдність народів України та росії”. Проте історія свідчить, що це не так.

І путін, і президент України Володимир Зеленський названі на честь великого князя Київського, який у 988 році прийняв християнство та хрестив свою державу, Київську Русь, що охоплювала значну частину нинішньої України, Білорусі та росії.

Москва, столиця нинішньої росії, була заснована більш ніж через 100 років після його смерті у вигляді невеликого села-поселення. Незабаром після окупації Криму у 2014 році путін наказав спорудити гігантську статую київського князя Володимира просто біля Кремля.

“Незручний факт, що Київ сьогодні є столицею іноземної держави, підриває уявлення росії про себе як справжнього спадкоємця слави Київської Русі, який має історичне право на всі землі, якими колись правили київські князі”, – зазначено в матеріалі.

На думку путіна, українська ідентичність – це винахід ворога росії – Австро-Угорщини – початку XX століття. Ідея про те, “що люди, які мешкають на цій території, нібито не зовсім росіяни, а належать до особливої етнічної групи, українці, почала пропагуватися австрійським генеральним штабом”, – сказав він Карлсону.

Частини України, які на той час перебували під владою Австрії, такі як місто Львів, справді стали центрами українського інтелектуального життя, але лише тому, що письменники, історики та поети з Києва були змушені шукати там притулку, оскільки росія оголосила українську мову поза законом. У 1847 році національний поет України Тарас Шевченко був затриманий за написання патріотичних віршів і відправлений як солдат за примусовим призовом до Середньої Азії. Йому дозволили повернутися в Україну більш ніж через десять років, але тільки для того, щоб знову бути заарештованим.

На зустрічі з Карлсоном Путін також передав копії листів Богдана Хмельницького, якого він назвав “людиною, яка контролювала владу в тій частині російських земель, яка зараз називається Україною”. Хмельницький мав титул гетьмана, або князя України, про що свідчать численні портрети його часу. Однак визнання того, що назва України використовувалася протягом століть, є табу у росії. У травні минулого року голова Конституційного суду росії Валерій Зорькін передав Путіну карту XVII століття, знайдену в архіві суду.

“Навіщо я її приніс? – сказав Зорькін. – Тому що на ній немає жодної України”. Путін із задоволенням розглядав карту, ще раз пояснюючи, що Україна з’явилася лише внаслідок російської революції 1917 року. “Радянська влада створила Радянську Україну. Все це добре знають. До цього жодної України в історії людства не було”, – вважає він.

Але й тут російська влада бреше.

Карта, яку Зорькін показав у травні, добре відома і існує у багатьох екземплярах. Просто під Києвом на карті є напис: “Україна: Країна козаків”.

Мапа Боплана “Частина України, Київське воєводство” надрукована в Амстердамі, XVII століття

Мапа України 1674 року Гійома Сансона

Від admin