У серпні 2023 року в Одеській області мобілізували чоловіка з епілепсією, який помер у військовій частині в перший же день служби

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що йде розслідування за фактом непроведення належного медичного огляду та своєчасних та необхідних заходів медичної допомоги службовими особами, передає DROBRO.

Про це омбудсмен повідомив у Telegram.

“Під час моніторингу інтернет-мережі виявив інформацію про мобілізацію ТЦК Одеської області громадянина України, який мав інвалідність, хворів на епілепсію та помер у військовій частині в перший же день служби”, – йдеться в повідомленні.

Лубінець поінформував, що за його запитом спеціалізована прокуратура у сфері оборони взяла на контроль, а також забезпечила проведення заходів нагляду, спрямованих на ефективне досудове розслідування кримінальних проваджень за фактом смерті вказаної особи, а саме:

  • непроведення належного медичного огляду військовозобов’язаного;
  • невжиття службовими особами в/ч своєчасних та необхідних заходів медичної допомоги.

Крім того, омбудсмен повідомив, що звернувся до органів військового командування щодо посилення контролю та неухильного дотримання вимог законодавства під час проведення мобілізаційних заходів, військового обліку громадян та проходження ними ВЛК у ТЦК та СП задля недопущення надалі вчинення таких правопорушень.

“На даний час хід досудових розслідувань перебуває на моєму постійному контролі”, – підкреслив Лубінець.

Нагадаємо, у серпні 2023 року в мережі з’явилася інформація, що в селищі Ширяєве Одеської області мобілізували інваліда дитинства. Стверджувалося, що людина мала епілепсію, шизофренію та алкоголізм, і всього протягом 2 годин пройшла медичну комісію та опинилася у військові частині.

Вказувалося, що вже вночі йому стало погано, знудило декілька разів, а на ранковому строї стався епілептичний напад і чоловік втратив свідомість. При цьому, заявлялося, що лікарі в частині були не в змозі надати йому кваліфікованої допомоги, а просто ходили та спостерігали. Після цього ввечері стався ще один напад і лікарі константували смерть.

Від admin