Тиск на канцлера ФРН Олафа Шольца стосовно передачі Україні далекобійних ракет Taurus зростає, але глава німецького уряду і надалі залишається на своїй позиції

Таку думку висловив на брифінгу в середу речник Федерального уряду Німеччини Штеффен Гебештрайт, повідомляє кореспондент Укрінформу.

За словами речника, Шольц неодноразово висловлював свою позицію щодо «цієї конкретної системи озброєнь».

У четвер, 22 лютого, в річницю початку повномасштабної війни Росії проти України, в Бундестазі буде вчергове поставлена на голосування пропозиція опозиційного блоку ХДС/ХСС про передачу Києву Taurus, водночас партії урядової коаліції – СДПН, «Зелені» та ліберали – внесли свій проєкт резолюції, в якій закликають постачати Україні «додатково необхідні системи озброєння великої дальності та боєприпаси», які могли б завдати ударів «далеко в тил російського агресора», але назв систем в ній немає.

Журналістів цікавило ставлення Шольца до пропозиції цих трьох партій, адже деякі депутати вже заявили про готовність голосувати за поставки ракет, навіть якщо це не буде позицією всієї партії, передає DROBRO. Це суперечить парламентській традиції в Німеччині.

Речник уряду зауважив, що питання внутрікоаліційної дисципліни мають вирішувати керівники фракцій і ніхто інший. Кожен законодавець має нести відповідальність за свою поведінку, додав Гебештрайт. За його словами, канцлер має свою думку щодо цього питання, але тримає її при собі.

Урядовий речник також заявив, що не втомиться повторювати три принципи передачі зброї, серед яких – недопущення втягування НАТО в пряму конфронтацію з Росією.

«Ми постачаємо те, що вважаємо відповідальним і доступним, таким, що є в наявності. Данія, приміром, вирішила віддати всі свої запаси артилерійських боєприпасів, ми цього не робимо, ми робимо те, що вважаємо відповідальним з точки зору забезпечення обороноспроможності держави та НАТО», – підкреслив Гебештрайт.

Він також назвав надмірну концентрацію уваги в дебатах щодо передачі зброї Україні на одній системі «дещо абсурдним».

Як повідомляв Укрінформ, Україна попросила надати їй крилаті ракети далекого радіусу дії Taurus в травні минулого року. Відтоді опозиційні консерватори кілька разів виносили це питання на голосування в парламенті, але кожного разу резолюція не отримувала більшості через те, що партії правлячої коаліції голосували проти попри те, що чимало їх членів підтримують передачу цієї зброї. Головним «гальмом» на шляху ухвалення рішення спостерігачі називають небажання цього робити саме з боку особисто Олафа Шольца.

Від admin