Сирил (Кирилл) Ющенко: розповідаємо читачам DROBRO про те, що Французьким Іноземним легіоном командує етнічний українець

Іноземний легіон – військове елітне з’єднання, що складається з висококваліфікованих піхотинців. Здебільшого, у його складі служать іноземці, які після закінчення контракту можуть отримати громадянство Франції.

Як повідомляє DROBRO, за майже 200 років існування Легіону його бійці брали участь у багатьох бойових діях французької армії. Є у них досвід бойових дій проти росіян. У ХІХ ст. Легіон брав участь у Кримській війні.

Нині особовий склад складається із 9000 військовослужбовців. До повномасштабного вторгнення 700 із них були українцями. Командний склад – виключно французи. Тим більше дивно, що з літа 2023 р. командує Іноземним легіоном людина з українським прізвищем — Сіріл (Кирилл) Ющенко.

⚔️«Український» батько Легіону

Бригадний генерал Ющенко народився 1967 р. у Франції у сім’ї іммігрантів з України. Сіріл побудував успішну військову кар’єру. Він закінчив престижну військову академію Сен-Сір, Коледж оборони НАТО.

Ющенко — магістр у галузі оборони та безпеки. За свою кар’єру обіймав різні посади: з підготовки військ Іноземного легіону та з кадрів у Генеральному штабі французької армії. Має багатий досвід успішних операцій у Боснії, африканських країнах, Афганістані. Має звання бригадного генерала. Він одружений, має чотирьох дітей.

Чи будуть французькі війська в Україні?

У лютому Макрон припустився можливості направлення французьких військ до України. Експерти говорять про кілька сценаріїв, як французи можуть допомогти ЗСУ, не виступаючи у прямі бойові зіткнення. Не виключено, що цими військами будуть легіонери, якими командує Сиріл Ющенко.

Від admin