ЄС також хоче навчити ще 20 000 українських солдатів, довівши їхню загальну кількість до 60 000

Країни Європейського союзу зобов’язалися виділити Україні 21 мільярд євро на допомогу зброєю на 2024 рік. Про це пише німецьке видання Bild, цитуючи заяву Верховного представника Євросоюзу із закордонних справ Жозепа Борреля, зроблену після неформальної зустрічі міністрів оборони у Брюсселі, передає DROBRO.

Комісар ЄС з питань оборони Тьєррі Бретон пообіцяв минулого року підготувати мільйон снарядів для постачання в Україну до кінця березня 2024 року. І хоча фактичні поставки Києву на даний момент значно нижчі від цієї цифри, він тепер каже, що виробничі потужності дозволять досягти цього магічного числа.

Західні союзники протягом останніх двох років надали Україні оборонну продукцію на мільярди євро. Французький комісар заявив, що у 2024 році обсяг виробництва боєприпасів у ЄС має становити 1,4 мільйона снарядів, а у 2025 році вирости до 2 мільйонів снарядів, пише Politico. Закон ЄС про підтримку виробництва боєприпасів виділив 500 мільйонів євро країнам, які бажають наростити виробничі потужності. У середу Бретон заявив, що планується розглянути 82 проекти, з яких “від 20 до 30” буде відібрано для отримання субсидій у найближчі кілька тижнів.

Тьєррі Бретон заявив, що Комісія на два місяці випереджає графік виробництва боєприпасів. За словами Борреля, ЄС також хоче навчити ще 20 000 українських солдатів, довівши їх загальну кількість до 60 000. Кошти будуть спрямовані на закупівлю зброї, боєприпасів, захисту та іншого військового обладнання.

Журналісти зазначають, що рішення ЄС щодо виділення 21 мільярда євро на допомогу зброєю Україні є найважливішим кроком, зробленим на тлі чуток про зниження підтримки Києва із боку західних партнерів. Це свідчить про те, що країни ЄС готові надати Україні всебічну підтримку у боротьбі з російською агресією. ЄС також планує продовжити надавати Україні гуманітарну допомогу та підтримку у відновленні країни після війни.

Пакет допомоги включатиме:

  • закупівлю зброї, боєприпасів та засобів захисту для українських Збройних сил;
  • навчання українських військових;
  • ремонт та модернізацію української військової техніки.

Передбачається, що кошти буде виділено протягом кількох місяців.

Від admin