коридор між Чорним морем та Балтикою

Мета – створити інтермодальний коридор Швеція-Туреччина із залізничним сполученням Чорноморськ-Клайпеда

Литовська й Турецька залізниці близькі до укладання Угоди про співпрацю з перевезення автомобільних напівпричепів між двома країнами. Мета полягає в тому, щоб використовувати існуючі сервіси та зв’язати Стамбул з українським Чорноморськом і далі з портом Клайпеди та Скандинавією. Про це пише DroBro з посиланням на Rail Freight.

Кілька днів тому представники Литовської залізниці відвідали Туреччину та зустрілися з командою Турецької залізниці. Сторони обговорили можливість запуску нового короткого морського та залізничного сполучення, яке функціонуватиме як коридор між Чорним морем та Балтикою.

Вони також оглянули порт Хайдарпаша у Стамбулі, який, можливо, служитиме воротами з Туреччини до України.

Передумови для створення інтермодального повідомлення, яке сполучає Туреччину з Литвою через Україну, вже є. Між Литвою та Україною вже є два залізничні вантажні сполучення.

Одне із них – контейнерний поїзд «Балтика-Україна» курсує раз на тиждень між портом Клайпеда та портом Одеса через Київ. Ще одним варіантом є Viking Train – поїзд комбінованого транспорту, який почав курсувати ще в 2010 році.

Він також з’єднує порти Клайпеди та Одеси, роблячи проміжні зупинки у важливих пунктах призначення у Литві, Білорусі та Україні. Серед них Вільнюс, Мінськ та Київ.

Литовська залізниця планує і надалі розвивати наявні ресурси. При цьому вони мають намір використовувати існуюче сполучення Viking Train і розширити його ще більше.

 

Слідкуйте за новинами Дрогобичини та України і Світу в цілому з DroBro підписавшись на Телеграм канал DroBro7/24, або читайте нас у Твітер DroBro7/24
Це Дро ... Бро! 

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Translate »