Зокрема, може бути задіяна процедура, яка дозволяє винести рішення на голосування палати в обхід комітетів та спікера Палати представників

Поки прихильники екс-президента США Дональда Трампа відправили Палату представників Конгресу на канікули до кінця лютого, частина законодавців обох палат спільно обмірковують, як оминути перешкоди на шляху до американської допомоги Україні, Ізраїлю та Палестині, передає DROBRO.

Головною перепоною, власне, є речник палати представників Майк Джонсон, який пообіцяв не виносити “питання допомоги” на розгляд колег. Існує два запасні варіанти, пише The Hill.

Перший полягає у застосуванні т.зв. процедура discharge petition, яка дозволяє винести рішення на голосування палати в обхід комітетів та спікера. Члени Палати представників мають зібрати просту більшість підписів – 218. Демократи “наколядували” 213 “автографів”. Їм треба заручитись підтримкою ще кількох республіканців.

“Петиція про звільнення, очевидно, може спрацювати… Напевно, є близько 100 республіканців, які бажають проголосувати за це, і… є велика кількість тих, хто, я думаю, справді хоче підписати петицію. Їм просто потрібний кивок, легкий кивок”, – наголосив представник демократів Хуан Варгас.

Другий варіант передбачає прийняття альтернативного законопроекту, що включає заходи щодо безпеки кордону США з Мексикою та фінансування Ізраїлю, України та Тайваню. Він ініційований саме частиною республіканців. Загальний чек – близько $60 млрд, із них $40 млрд – для України. Демократи вважають другу ідею перспективнішою, оскільки пакет не передбачає допомоги Газі. Проти гуманітарної підтримки палестинців виступає частина республіканців.

13 лютого Сенат США підтримав пакет, у якому $61 млрд передбачено для України. Законопроект має пройти Палату представників, речник якої Майк Джонсон пообіцяв лягти кістками, але не пропустити законопроект. “Нездатність підтримати Україну в цей критичний момент ніколи не буде забута”, – заявив президент США Джо Байден лідерам республіканської більшості в Палаті представників.

Від admin