Адміністрація президента США оголосила про передачу Україні першого у 2024 році пакету військової допомоги

Радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван на брифінгу 12 березня повідомив про виділення Україні нового пакету військової допомоги на суму $300 млн. Брифінг транслювався на офіційному акаунті Білого дому в Facebook, передає DROBRO.

Салліван зазначив, що військову допомогу вдалося отримати завдяки “непередбаченій економії коштів” за контрактами Пентагону, укладеними раніше. Основні поставки все ще залишаються заблокованими через позицію трампістського крила в Конгресі.

До нового пакету військової допомоги, за даними Саллівана, увійшли снаряди для артилерії та ракети GMLRS для реактивних систем HIMARS, зенітні ракети, протитанкові комплекси та інше. За його словами, постачання заплановано на найближчий час.

“Це те, чого гостро потребує Україна для утримання лінії фронту під російськими атаками, і для відображення російського наступу”, – заявив представник Білого дому.

Повідомлення ЗМІ про те, що до пакету увійдуть ракети ATACMS, радник не підтвердив. Салліван наголосив, що, незважаючи на нинішню одиничну поставку озброєння, залишається “гостра необхідність” у виділенні фінансування військової допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню. Без цього документа, наголосив чиновник, постачання буде й надалі заблоковано.

Військова допомога США Україні припинилася наприкінці 2023 року, оскільки Конгрес не може погодити документ про фінансування. Блокують це рішення прихильники республіканця Дональда Трампа у рамках передвиборних перегонів.

Вашингтон останні два роки був ключовим військовим союзником Києва у відбитті російської агресії. Зупинка американської допомоги негативно вплинула на становище української армії, якій довелося відходити від Авдіївки через снарядний голод.

Від admin