Сьогодні, 15 грудня, відбулося підсумкове засідання Наглядової ради ТОВ «Трускавецький водоканал»

Провів засідання голова ради Володимир Федорович Бервецький, котрий чимало часу та зусиль вкладає в те, щоб вирішити проблему забезпечення мешканців та гостей міста-курорту якісною питною водою, передає DroBro.

Одним із видимих результатів його роботи є чистка питного озера, котра розпочалася у листопаді і буде завершена наступного року. Цей результат не був би можливим, якби не спільна праця керівництва міста, керівництва водоканалу, самопожертва всіх без винятку членів Наглядової ради, підтримка та розуміння багатьох людей у Трускавці, Львові, Києві, котрі допомагають вирішити пріоритетну проблему водопостачання. Особливо велика подяка народному депутатові-мажоритарникові Олександрові Ковальчуку (фракція «Слуга народу»).

В засіданні Наглядової ради окрім її членів взяли участь також заступник міського голови Трускавця Олексій Балицький, депутат ТМР, голова депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства Мар`яна Губицька, керівники ТОВ «Трускавецький водоканал» та КП «Трускавецьвода» Роман Бучкович і Микола Баброцяк.

Вадим Білокінь, керівник підприємства, яке виграло тендер з очистки Трускавецького питного водосховища, доповів про стан виконання робіт, котрі тривають з листопада. Загалом планується витягнути з озера 83 631 м. куб. намулу та ґрунту, у тому числі до кінця 2021 року – від 32 до 35 тис. кубів. Станом на 14.12.2021 р. вже видобуто з озера 19 тис. м. куб. намулу, котрий вивозитимуть за місто.

Вартість всього проєкту становить близько 15 млн. грн., у тому числі в 2021 році на очистку озера використають 5 млн. 870 тис. грн.:

  • 3 млн. 670 тис. грн. з державного бюджету,
  • 1 млн. 200 тис. – з обласного,
  • 1 млн. – з міського бюджету Трускавецької громади.

Чистять озеро плавучий екскаватор та земснаряд. Підприємство має колосальний досвід у проведенні такого типу робіт. Здійснюється технічний нагляд, який представляє Петро Нестерівський.

Роботи з очистки питного озера триватимуть у цьому році орієнтовно до 25-27 грудня, тож на період до 28 грудня будуть перебої у водопостачанні міста-курорту. Спричинене це тим, що воду з озера неможливо буде подати через сильне скаламучення, а покупної води від КП «Дрогобичводоканал» не вистачає, щоб повністю покрити потреби і населення, і санаторіїв та інших організацій.

Тимчасовий графік водопостачання на період 15-28 грудня є таким:

  • питна вода подаватиметься споживачам м. Трускавця з 06.00 до 10.00 та з 18.00 до 22.00.

У разі покращення ситуації щодо рівня каламутності питного водосховища воду подаватимуть і в інші години.

У 2022 році роботи з очистки озера будуть продовжені. Присутні обговорили різні проблеми та ризики, які можуть виникнути в наступному році.

На Наглядовій раді було розглянуто і питання «Підсумки роботи Наглядової ради за 2021 рік». Нагадаємо, що нещодавно голова ради Володимир Бервецький прозвітував на сесії Трускавецької міської ради, і депутати схвально оцінили його роботу.

Серед основних заслуг:

  • зменшення витоків та втрат води приблизно на 10%, суттєва економія коштів,
  • зміна керівництва ТОВ «Трускавецький водоканал»,
  • ініціювання поглиблення співпраці з водоканалами та представниками влади сусідніх міст (Дрогобич і Борислав) задля комплексного вирішення питання водопостачання в регіоні.

За 8 місяців роботи Наглядова рада під керівництвом фахового і цілеспрямованого, розумного і наполегливого, досвідченого та пробивного керівника Володимира Бервецького зробила неможливі речі: стабілізувала ситуацію та дала віру у те, що в місті з часом можна буде забути про проблеми з водопостачанням. А економія в декілька мільйонів гривень дозволила почати віддавати борги водоканалу і змусила підприємство почати працювати по-новому і заробляти більше.

На завершення засідання, котре тривало рівно дві години, очільник Наглядової ради Володимир Бервецький подякував усім за роботу, привітав з прийдешніми Різдвяно-Новорічними святами та зазначив, що в майбутнє потрібно дивитися з оптимізмом та робити все, щоб цей оптимізм мав під собою підґрунтя. Навіть такі непопулярні, але вимушені кроки, як тимчасовий графік подачі води, наближають нас до великої мети – цілодобового забезпечення міста якісною питною водою за прийнятну ціну.

Від admin