Останнім оплотом Сил оборони в Авдіївці, ймовірно, стане зруйнований коксохімічний завод

Українські військові вважають, що захоплення ворогом Авдіївки на Донеччині – “питання часу”. На сьогоднішній день Сили оборони вже розпочали часткове виведення військ з міста. Про це йдеться у матеріалі газети The Washington Post, яка посилається на джерела в українській армії.

“Коли минулого тижня бійці спецпідрозділу “Альфа” СБУ проїжджали крізь темряву в окулярах нічного бачення, журналісти WP, які проїжджали повз бачили лише випадкові спалахи світла на горизонті від чергових вибухів в обложеному місті, яке зараз є центром найзапекліших боїв” – пише видання про обстановку в Авдіївці.

У статті наголошується, що зруйнований коксохімічний завод, який раніше був економічною опорою Донбасу, ймовірно, “стане останнім оплотом української армії в Авдіївці”. Деякі військові порівнюють його з Азовсталлю у Маріуполі, де бійці ЗСУ тривалий час тримали оборону.

За словами українських бійців, штурмувати коксохімічний завод дуже складно і не має сенсу, тож ворог намагається обійти його. “Вони спробують обійти його і оточити, і все. Наші сили будуть змушені відступити”, – сказав один із операторів дронів, які воюють в Авдіївці.

Американські журналісти також констатують, що оборонна операція в Авдіївці є першим серйозним випробуванням для генерала Олександра Сирського на посаді Головкому ВСУ. Розташована всього за 25 км від окупованого Донецька Авдіївка має для Кремля більше стратегічного значення, ніж захоплений минулого року Бахмут, додає видання.

Частковий відхід українських сил в Авдіївці на вигідніші позиції підтвердив речник Сил оборони Таврійського напрямку Дмитро Ліховий в ефірі телемарафону. “Відбувається маневр нашими підрозділами з відходу на вигідніші позиції”, – заявив він.

За його словами, постачання українських військових в Авдіївці, а також евакуацію з міста цивільного населення ускладнено, проте задіяно запасний логістичний маршрут, який був підготовлений завчасно. Тим часом DeepState повідомляє, що ворог просунувся на схід від села Ласточкине і на півдні Авдіївки.

Від admin