У Мережі з’явилося відео, зняте окупантами, на якому зафіксовані уламки нового виду озброєння, яке прилетіло по їхніх позиціях

Україна могла отримати далекобійні бомби GLSDB для HIMARS, незважаючи на те, що офіційно про їх постачання не повідомлялося. Про це свідчать опубліковані ворогом кадри, на яких зафіксовано уламки нового виду озброєння, які прилетіли на російські позиції, пише Defence Express. І серед уламків, складених у картонну коробку, дуже сильно виділяється досить нестандартний елемент квадратної форми з кермовими поверхнями та штрихкодом.

І в ньому дійсно легко впізнати хвостову частину високоточної бомби GBU-39/B Small Diameter Bomb (SDB). Саме вона є частиною GLSDB разом із реактивним двигуном від некерованого реактивного снаряда M26. І якщо одразу виключити варіант того, що Україна отримала просто бомби SDB, жодних інших варіантів, окрім GLSDB, не залишається, передає DROBRO. А враховуючи те, що від самої бомби, крім хвостової частини, нічого не залишилося, йдеться і про перше успішне бойове використання GLSDB Збройними силами України та взагалі перше бойове використання цієї системи у світі”, – сказано в матеріалі.

Українська армія мала стати першим оператором GLSDB, тому що саме для України ця система була замовлена за програмою USAI урядом США, очікуваний термін отримання першої партії якраз і припадає на перший квартал 2024. GLSDB здатні вражати ворожі цілі на відстані до 150 км.

Від admin