Українські громадяни заповнюють прогалини в польській економіці, зазначають фахівці

Повномасштабне вторгнення росії в Україну призвело до того, що українці значно частіше почали реєструвати підприємства у Польщі. Кожну десяту компанію, яку було створено в цій країні у 2023 році, відкрито українськими громадянами, передає DROBRO.

Відповідні цифри наводить видання “Речь Посполита”. Якщо останні місяці перед російським вторгненням в Україну українці реєстрували на польській території трохи більше 200 індивідуальних підприємств на місяць, то вже в березні було зафіксовано 600 ІП, відкритих українськими громадянами, а наступні місяці ця цифра зростала ще більш прискореними темпами.

У 2023 році тенденція набрала нової сили: у березні, а потім у серпні, вересні та жовтні кількість нових реєстрацій зростала на 2700-2800 щомісяця. Економісти зазначають, що громадяни України заповнюють прогалини у польській економіці, а відкриті ними салони краси та косметичні компанії насамперед розраховані на переселенців із України.

Фахівці також додають: зростання зареєстрованих українцями підприємств говорить про те, що вони пов’язують себе з Польщею на триваліший період.

Від admin