Перші винищувачі F-16, попередньо, будуть поставлені в Україну вже найближчими тижнями

У найближчі пару тижнів Україна попередньо отримає перші американські винищувачі F-16. Це допоможе українцям протистояти перевазі Московії у своєму повітряному просторі, передає DROBRO.

Про це повідомляє видання The Standard, посилаючись на анонімне високопоставлене військове джерело. За його даними, борти почнуть прибувати вже у червні – липні 2024 року. Яка саме країна здійснить постачання, джерело не уточнило. Зазначимо, що останні півроку йшло посилене навчання українських пілотів на F-16.

Перші групи вже завершують навчання і незабаром будуть готові розпочати виконання бойових завдань. Паралельно в Україні здійснювалася підготовка інфраструктури до західних бортів. Днями депутат Верховної Ради Олексій Гончаренко повідомив, що постачання перших західних винищувачів заплановано на кінець травня – початок червня.

Довідка

F-16 Fighting Falcon – американський багатофункціональний легкий винищувач четвертого покоління. Цей літак був розроблений компанією General Dynamics у 1974 році та вперше злетів у 1978 році. З того часу він став одним із наймасовіших винищувачів у світі. Він успішно використовується збройними силами 25 країн світу. Вартість F-16 може змінюватись від 12,7 до 80 мільйонів доларів. За обіцянками Україна має отримати близько 45 винищувачів F-16 від країн авіаційної коаліції, включаючи Данію, Нідерланди, Норвегію та Бельгію. Перші групи українських пілотів вже завершують навчання на цих винищувачах.

Від admin