В червні 2024 року у Трускавці планують підвищити тариф на воду

Крок вимушений, адже є декілька причин для зростання вартості тарифу:

  1. підвищення розміру мінімальної заробітної плати (фонд оплати праці зріс на 39%),
  2. підвищення цін на паливно-мастильні матеріали (на 82%) та інше (напр., вартість реагенту гіпохлориту натрію зросла на 134%),
  3. підвищення фактично вдвічі тарифу на електроенергію,
  4. підвищення на 67% вартості стрийської води, яку ТОВ «Трускавецький водоканал» купує в КП «Дрогобичводоканал».

Якщо раніше 1 м.куб. покупної води обходився трускавецькому водоканалу у 16 грн. 99 коп. (з ПДВ), то тепер платимо Дрогобичу за стрийську воду по 28 грн. 38 коп., передає DROBRO. А це на 67% більше. Покупна вода зросла на 69% (з 10,65 грн. за куб до 18.02) без ПДВ, а оплата за стоки зросла на 60% (з 3,51 до 5,63 грн. за куб) без ПДВ.

Директор ТОВ «Трускавецький водоканал» Роман Бучкович зазначає, що підприємство платить Дрогобицькому водоканалу за новою ціною вже з 1 червня 2024 року. Причина – відповідна постанова Національної комісії з державного регулювання енергетики та комунальних послуг від 28 травня 2024 р.
Тариф на водопостачання та водовідведення у місті Трускавці планують підвищити на 37%. Отже, за 1 м.куб. доведеться платити 73 грн. 87 коп. (зараз 53,97). Для порівняння, у Дрогобичі тариф для підприємств, установ та організацій зростає на 44% (з 49 грн. 36 коп. до 71 грн. 10 коп.).

Підвищення тарифу на воду не стосуватиметься населення м. Трускавця. Адміністрація водоканалу спільно з владою Трускавецької громади на чолі з міським головою Андрієм Кульчинським зробили все для того, щоб у цей складний воєнний час, коли і так дорожчає все навколо, ціна на воду для населення залишалася старою.

Тобто, мешканці Трускавця платитимуть і надалі по 53 грн. 97 коп. за 1 метр кубічний води (ціна з ПДВ). А от підприємства, установи та організації м. Трускавця сплачуватимуть за кожен куб води на 20 грн. більше.
Повне обґрунтування нового тарифу за поданням ТОВ «Трускавецький водоканал» – у структурі на фото.

Очікується, що тариф на воду для підприємств піднімуть на найближчому засіданні виконкому.

Від admin