сибірка

 У Тернополі зафіксовано випадок небезпечного інфекційного захворювання – сибірської виразки

В Україні підтверджено випадок інфікування сибірською виразкою. Сталося це в зоокутку парку “Топільче” в місті Тернополі. Про небезпечне інцидент повідомила прес-служба Держпродспоживслужби України, передає DroBro.

Жертвою сибірської виразки став поні, який перебував в зоокутку. Він загинув в ніч на 28 жовтня. Аналізи показали, що причиною смерті тварини стала сибірська виразка, це підтвердила лабораторія в Києві 4 жовтня.

У зоокутку був екстрено введений карантин. Там провели дезінфекцію. А місце, де містився поні, знезаражували за допомогою вогню. Інших тварин з “Топільче” вакцинували від сибірської виразки.

Ведеться спостереження за їх станом. Співробітникам зоокуточка призначений курс антибіотиків.

ДроБро: сибірська виразка – особливо небезпечна інфекційна хвороба, яку викликає бактерія Bacillus anthracis. Вона вражає не тільки тварин, а й людей. Хвороба протікає блискавично і гостро.

сибірка

Характеризується інтоксикацією організму, появою некротичних виразок з чорним центром на шкірі, запаленням лімфовузлів, внутрішніх органів. Шкірна сибірська виразка виникає при попаданні Bacillus anthracis в рани. Вона рідко буває летальної при лікуванні. Якщо сибірська виразка вразила легені, то ситуація більш небезпечна. Ця форма виникає при вдиханні бактерії. Її симптоми схожі з застудою і при несвоєчасному лікуванні летальність досягає 90%. При своєчасному лікуванні смертність складає близько 45%. Також сибірська виразка може пошкоджувати шлунково-кишковий тракт. Ця форма хвороби вважається рідкісною і виникає при вживанні в їжу зараженого м’яса тварин. Характерні симптоми – гострий біль в шлунку, втрата апетиту, блювота з кров’ю. Смертність становить від 25 до 60%.

 

Слідкуйте за новинами Дрогобичини та України і Світу в цілому з DroBro підписавшись на Телеграм канал DroBro7/24, або читайте нас у Твітер DroBro7/24
Це Дро ... Бро! 

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *