Повернення Кубані

У Верховну Раду внесено ухвалу про призначення Дня пам’яті жертв депортації українців з Кубані

Депутат Верховної Ради Олексій Гончаренко ініціював процес повернення Кубані Україні. Про це він написав на своєму Telegram-каналі 24 грудня, чим спричинив гостру реакцію російської пропагандистської машини, передає DroBro.

“Починаємо повернення Кубані маленькими, але впевненими кроками”, – повідомив Гончаренко.

Він ініціював призначення 14 грудня Днем пам’яті жертв депортації українського населення із Кубані, яка сьогодні перебуває у складі РФ.

“Наш народ має пам’ятати про радянські злочини”, – наголосив депутат.

Він нагадав, що 14 грудня 1932 року головний орган більшовиків ЦК ВКП(б) прийняв свій наказ “про хлібозаготівлі”. В рамках цього документа було здійснено депортації населення України та Північного Кавказу до Сибіру та Центральної Азії.

Гончаренко зазначив, що не просто так в указі згадувалися Україна та Північний Кавказ разом. Саме ці регіони на той час були заселені українським населенням, яке говорило українською мовою. По суті це і є етнічні українські землі.

“Внаслідок злочинної сталінської політики понад мільйон українців Північного Кавказу було знищено… Десятки тисяч людей вирушали до Сибіру, ​​Центральної Азії. Справжня катастрофа”, – констатував депутат.

 

Слідкуйте за новинами Дрогобичини та України і Світу в цілому з DroBro підписавшись на Телеграм канал DroBro7/24, або читайте нас у Твітер DroBro7/24
Це Дро ... Бро! 

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Translate »