Голова Об’єднаного комітету начальників штабів США Чарльз Браун прокоментував питання постачання Києву ракет ATACMS.

У Міноборони США більше не розглядають передачу Україні ракет ATACMS як високоризикований крок, передає DROBRO. Про це журналістам розповів голова Об’єднаного комітету начальників штабів США Чарльз Браун, повідомляє Defense One.

Коментуючи питання постачання згаданого озброєння Києву, генерал повідомив, що на сьогоднішній день ризик ескалації вже такий високий, як, можливо, був на початку. Влада України регулярно закликає американських партнерів надати далекобійні ракети ATACMS, за допомогою яких можна завдавати ударів по позиціях російської армії в її тилу, а також руйнувати логістичні ланцюжки ворога, які він використовує для постачання своїх військ на захоплених територіях.

Вашингтон поки передав Україні обмежену кількість модифікованого варіанта ATACMS, а також поставив умову, що ракети будуть використовуватися тільки в межах України, тобто українська армія не атакуватиме територію Московії. Наприкінці лютого в Пентагоні повідомили, що не знімають із порядку денного питання постачання Україні далекобійного варіанту ATACMS, але не стали робити якихось конкретних заяв із цього приводу.

Варто зазначити, що напередодні Браун провів телефонну розмову з Головкомом ЗСУ Олександром Сирським, під час якої генерали обговорили потреби ЗСУ найближчим часом. Зокрема, порушувалося питання посилення можливостей України щодо захисту від варварських ракетних та бомбових ударів.

Від admin