США вперше визнали, що дозволили Україні збивати російські військові літаки та ракети над територією Російської Федерації

Україна не має обмежень на використання американських засобів ППО, щоб збивати російські ракети або військові літаки над територією Росії, “якщо вони становлять загрозу для України”. Про це газеті The Washington Post сказав анонімний представник із США.

Коментар з’являється побіжно всередині великої нотатки видання про те, що Вашингтон стурбований ударами України по російських станціях радіолокації системи попередження про ракетний напад. Коментуючи його, провідний західний військовий аналітик Роб Лі зазначив, він вважає заяву першим підтвердженням з боку офіційного представника США того, що надані Штатами системи ППО, у тому числі Patriot, можуть бути використані для поразки російських літаків у російському повітряному просторі, наприклад, бомбардувальників “Су -34”, які скидають в Україну плануючі бомби з комплексами УМПК, передає DROBRO.

Продовжуючи свою міркування, Роб Лі нагадав, що американські ракети вже, ймовірно, використовувалися Україною для ударів по російських військових літаках, наприклад, по групі з кількох літаків у травні минулого року над Брянською областю (це підтверджував спікер Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат) та під час атаки на Іл-76 у січні. У тій же статті джерело WP розповіло газеті, що Вашингтон висловив Україні стурбованість у зв’язку з двома ударами по російських станціях радіолокації системи попередження про ракетний напад, які сталися за останній тиждень у Краснодарському краї та Оренбурзькій області.

На думку США, Москва може розцінити це як загрозу своїм ядерним силам.

“Росія може вважати, що її здатність виявляти на ранній стадії ворожу ядерну активність може стати проблемою”, – сказав співрозмовник газети.

При цьому українське джерело сказало газеті, що Росія використовує пошкоджені радари для спостереження за діями українських військових. На питання про те, чому удару було завдано зокрема по станції в Орську, яка знаходиться далеко від України, він відповів, що Москва “переключила всі свої можливості на війну проти України”. Напередодні під час прес-конференції в Молдові держсекретар США Ентоні Блінкен сказав, що Вашингтон “не заохочує і не допускає ударів за межами України”, але Київ “має приймати власні рішення про те, як найкраще ефективно захистити себе”.

Від admin