Що спонукало цих, зазвичай обережних звірів, “вийти на люди”, пояснював знайомий мисливствознавець лісового та мисливського господарства

Сьогодні 12 листопада водії Дрогобиччини, а потім і громада завдяки соцмережам могла спостерігати дуже милу картину пише DROBRO.

Сімейство кабанів спацерувало по дорозі на ділянці траси Далява – Нижні Гаї.

Звичайно ж перша причина, це те, що вже 2 рік немає ніякого полювання, тваринам стало безпечніше забрідати там де і людський трафік. Звір, в якого добряча потреба у їжі, іде на смачний запах, ближче до людських осель і господарств. Завдяки добре розвиненому нюху кабан здалека чує картоплю, капусту, зерно. Дикі свині відчувають запахи утричі сильніше, ніж собаки!.

Не секрет, що частина кабанів досі промишляла, набирала жирку у посадках кукурудзи, яку фермери не встигли скосити восени. Коли її недавно зібрали (а робити це можна і в мороз), вепри змушені шукати корм десь інакше. Отож стали наближатися до людей.

Чи багато нині кабанів на Львівщині?

– До появи африканської чуми, у 2015-2016 роках, вепрів у наших угіддях було дуже багато — до 5 тисяч особин. Навіть у довоєнні роки не було такої кількості. Дикі завдавали великої шкоди малим приватним господарствам селян – могли за ніч знищити весь урожай. Зараз проводимо новий облік, тож точні цифри назвати складно. Але торік поголів’я кабанів нараховувало до 3 тисяч. Це третій показник серед областей України.

Якщо хтось з людей, зустріне кабана, як має діяти, щоб уникнути неприємностей? Втікати? Не звертати уваги?

– Зараз кабан сам буде втікати від людей — настільки гамірливі, галасливі вони. Така поведінка лякає дикого звіра, бо ми з вами образно кажучи, заходимо в його домівку, на його територію. Кожна дика тварина має свої “кімнати”. Є “кімнати”, де вона ходить харчуватися, де спить, де займається коханням і виводить молодняк. До речі, у кінці лютого у диких кабанів з’явиться потомство…

Небезпечними для людей можуть бути хворі або поранені звірі. Найгірше, коли навесні зустріти льоху з її юним виводком. У дикої свині сильно розвинуті материнські почуття, тож вона без вагань захищатиме свою малечу. Кидатися на людей можуть і кабани, і ведмеді.

Від звіра тяжко втекти. Краще відскочити вбік — і кабан може пробігти мимо. Як правило, дика свиня не повертається, біжить прямо. Хіба якщо її зачепити, може травмувати людину. Щоб уникнути біди, можна також вилізти на 1-2 метри дерево — стрибати для кабана не характерно.

Від admin