Дуже важливо дотримуватися здорового способу життя і приймати правильні рішення для стабільної роботи нашого “мотору”

Наше серце, без перебільшення – головний орган, що займає почесне місце у системі кровообігу та роботі серцево-судинної системи, пише DROBRO. З погляду анатомії та фізіології, серце людини – це порожнистий м’язовий орган, скорочення якого забезпечують природний кровотік.

Отже які звички потрібно прописати у своїх файлах сірої речовини.

Пийте воду вранці

Вода необхідна регулювання рівня електролітів (провідники електричних імпульсів), що допомагає підтримувати стабільну серцеву функцію і серцевий ритм.

Дотримуйтесь режиму сну

Зменшує розвиток тахікардії та серцевих нападів. Ідеальна тривалість сну – 7-9 годин.

Рухайтесь

Коли ви бігаєте, виконуєте вправи, займаєтесь фізичною активністю, серцевий ритм зростає, і це тренує серце. Регулярні заняття спортом 3-4 рази на тиждень є корисними для серцевої діяльності.

Відмовтеся від шкідливих звичок

Алкоголь та куріння збільшують шанси померти від інфаркту на 40–45%. Цигарки містять небезпечні смоли та токсини, що уповільнюють процес відновлення клітин серцевого м’яза, що знижують рівень кисню в крові. Це одна з причин некрозу тканин перикарду та серцевої недостатності.

Уникайте стресу

Постійні стресові ситуації збільшують ризик небезпечних хвороб серця. Вчіться керувати негативними емоціями, приймайте заспокійливі препарати за призначенням лікаря. Позбавляйтеся емоційної напруги за допомогою спорту, хобі або спілкування з друзями, не нехтуйте допомогою досвідченого психолога.

Приймайте риб’ячий жир

Морська риба – основний “постачальник” цінної жирної кислоти Омега-3. Вона підтримує еластичність серцевого м’яза, захищає від вільних радикалів, запобігає окисленню. Декілька разів на тиждень подавайте на стіл оселедець, скумбрію, тунця або камбалу.

Контролюйте «шкідливий» холестерин

Щороку робіть аналіз крові визначення рівня холестерину. При підвищеному змісті переходьте на правильне харчування, скоротите вживання вуглеводистої їжі: солодощів, хліба, випічки, цукру в будь-якому вигляді, копченостей і переробленого м’яса.

Від admin