Найефективніший час прививки від COVID-19 через 6 місяців

Антитіла краще протидіють COVID-19 через пів року після щеплення мРНК-вакциною

Антитіла краще протистоять COVID-19 через декілька місяців після щеплення мРНК-вакциною, як-от Pfizer чи Moderna, а бустерна доза потенційно дозволить людям надовго забути про щеплення.

До таких висновків дійшли вчені Вашингтонського університету в Сент-Луїсі, США, повідомляє Reuters із посиланням на дослідження науковців.

Вчені з’ясували, що антитіла після щеплення мРНК-вакцинами вдосконалюються впродовж щонайменше шести місяців, поки імунна система продовжує “тренувати” свої В-клітини, які виробляють антитіла.

Після вакцинації деякі В-клітини стають короткоживучими клітинами, що виробляють антитіла, тоді як інші приєднуються до “зародкових центрів” у лімфатичних вузлах, які нагадують тренувальний табір, де антитіла дозрівають і вдосконалюють свої навички.

“Клітини, які успішно формуються із “зародкових центрів”, можуть стати довгоживучими клітинами, виробляючи антитіла, які живуть у нашому кістковому мозку або “В-клітинами пам’яті”, які задіюються у разі зараження”, – пояснив Алі Еллебеді з Вашингтонського університету.

Дослідження на тваринах показало, що реакції “зародкового центру” тривають лише тижні. Але аналіз крові тканини лімфатичних вузлів і кісткового мозку від добровольців, які отримали вакцину Pfizer/BioNTech, засвідчили, що реакції зародкового центру, викликані уколами, тривали щонайменше шість місяців, а антитіла все краще розпізнавали та атакували коронавірус.

Вчені не перевіряли здатність зрілих антитіл нейтралізувати різні штами COVID-19, але на думку дослідників, антитіла повинні краще розпізнавати частини “шипів” вірусу, спільні для всіх штамів.

Науковцям потрібні додаткові дослідження, щоб дізнатися, чи є ця реакція зародкового центру унікальною для мРНК-вакцин, чи вона також є характерною і для традиційних вакцин.

Нагадаємо, в Україні з січня 2022 року офіційно дозволили робити щеплення бустерною дозою для всіх категорій населення, але щонайменше через 6 місяців після щеплення другою дозою.Вакцина, яка має бути максимально ефективною проти штаму Омікрон, все ще знаходиться в розробці і за пронозами з’явиться не раніше серпня 2022 року.

Утім, останні дослідження вчених, як повідомляють у The New York Times, підтверджують ефективність бустерної дози проти штамів, окрім Омікрону. І хоча цей штам здатний ухилятися від антитіл, але третій прийом мРНК-вакцини, виготовленої Pfizer або Moderna, спонукає організм виробляти набагато більший спектр антитіл, від яких вірусу важче ухилятися.

Відтак бустерна доза дозволить імунній системі заздалегідь протидіяти і новим штамам коронавірусу, які можуть з’явитись в майбутньому. Тому вакцинуватись знову щепленим трьома дозами людям доведеться нескоро.

 

Слідкуйте за новинами Дрогобичини та України і Світу в цілому з DroBro підписавшись на Телеграм канал DroBro7/24, або читайте нас у Твітер DroBro7/24

 

Редакція наперед вдячна за будь-яку фінансову допомогу! Слава Україні! Разом ми сила!

Патреон - www.patreon.com/DroBro24

Paypal - поштою turyst2011@gmail.com

Карти Приватбанку - 4731 2191 1674 4610 (гривня), 5168 7427 2261 5436 (долар)

Це Дро ... Бро! 

Від admin

Translate »