Хтось таки вмовив Московію?

“Газпром”, який зовсім недавно відмовлявся постачати блакитне паливо до європейських країн, раптово змінив рішення

У вівторок, 9 листопада, російський газовий монополіст “Газпром” збільшив постачання природного газу через Україну та Польщу. Такі дані наводить газотранспортний оператор Eustream (Словаччина), повідомляє DroBro.

Повідомляється, що заявлене прокачування блакитного палива до Словаччини через Україну зросло до 83 мільйонів кубометрів. Якщо порівняти цей показник із 1 листопада, то український транзит зріс у півтора рази.

Крім того, відновилися прямі постачання природного газу трубопроводом Ямал-Європа – за попередніми підрахунками, вони зросли більш ніж у 2 рази. Після зростання постачання газу його ціна в Європі знизилася на 4,5%, опустившись нижче за 900 доларів за тисячу кубометрів.

Цікаво, що ще кілька днів “Газпром” взагалі відмовлявся від торгів, після чого газ у європейських країнах вкотре виріс у ціні. Хто міг вплинути на рішення російського газового монополіста, поки що достовірно невідомо. Можливо, це якось пов’язано із заявою деяких європейських керівників про знаходження заміни російському газу. Ряд експертів припускають, що збільшення постачання газу – наслідок того, що на Кремль чинили тиск американці, які висловили готовність замінити її на європейському ринку.

 

Слідкуйте за новинами Дрогобичини та України і Світу в цілому з DroBro підписавшись на Телеграм канал DroBro7/24, або читайте нас у Твітер DroBro7/24
Це Дро ... Бро! 

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Translate »