Проєкт Gulagu.net опублікував нові відеозаписи

Проєкт Gulagu.net опублікував нові відеозаписи з тортурами ув’язнених в обласній туберкульозній лікарні №1 УФСВП по Саратовській області (ОТБ-1)

У ролику показано шість випадків зґвалтування засуджених. Також правозахисники назвали імена понад 10 співробітників ФСБ та ФСВП, які курирували тортури. В описі до ролика йдеться про те, що ув’язнені-«активісти» катували тих, хто відмовлявся співпрацювати з адміністрацією колоній.

«Катування та зґвалтування капо <в’язні-«активісти»> Сергій Ананьєв, Радик Гімадеєв, Сергій Лінкевич, Крайнови Олександр та Дмитро, Віталій Янін, Віктор Шеянов та Петро Зоткін знімали на службові відеореєстратори, які їм видавали у Відділі безпеки ОТБ-1 — лікарні, в якій садисти були офіційно працевлаштовані як санітари та завгоспи», — йдеться в описі до відео.

Як інформує DroBro з посиланням на інформацією голови проекту Gulagu.net Володимира Осєчкіна, відео з фактами згвалтувань «активісти» передавали на відеореєстраторах керівництву ОТБ-1, після чого дані файли з грифом «Секретно» начальник туберкульозної лікарні Павло Гаценко переправляв до ФСВП та ФСБ зі звітом про проведений «спецміроприємств» з «дискредитації об’єкта розробки». “Після цього оперативники ФСВП та ФСБ або вербували зґвалтованих і використовували їх як негласних агентів/конфідентів, або принижували їх у середовищі ув’язнених, розголошуючи факт зґвалтування і, тим самим, за гулагівською внутрішньотюремною ієрархією принижуючи людину до найнижчого соціального статусу” – йдеться в описі.

Крім того, Gulagu.net повідомляє, що по лінії спецслужб тортури в ОТБ-1 курирували заступник начальника ОСБ УФСІН Юрій Вдовін та начальник відділу «М» УФСБ Дамір Ямбаєв, по лінії ГОУ ФСІН тортуру ОТБ-1 курирували заступник начальника Головного оперативного управління ФСІН Антон Єфаркін начальник ГОУ ФСВП Євген Гнєдов, який узгоджував усі свої дії з безпосереднім куратором ГОУ першим заступником директора ФСВП Росії генерал-лейтенантом Анатолієм Рудим.

Антон Єфаркін, якого Gulagu.net називає одним з кураторів тортур, 19 жовтня був призначений у голові УФСІН по Саратовській області. Як повідомляє глава Gulagu.net Володимир Осєчкін, Єфаркіна терміново відрядили для того, щоб він «вирішував питання», залякуючи свідків тортур і постраждалих. Начальника відділу «М» УФСБ Даміра Ямбаєва раніше називали можливим учасником рейдерського захоплення саратовського цегельного заводу.

На початку жовтня проект Gulagu.net повідомив, що у його розпорядженні виявилося понад 40 Гб відео, документів та фото. Ці файли свідчать про випадки масових тортур у пенітенціарних установах Росії. Ув’язнених ґвалтували та били, за допомогою тортур вимагали гроші та інформацію. Володимир Осєчкін заявив, що отримав відео від колишнього в’язня-програміста Сергія, якого «самого били та катували, а потім вирішили використати як професіонала».

Після публікацій у ЗМІ управління СК по Саратовській області порушило кримінальну справу за статтею про насильницькі дії сексуального характеру, вчинені групою осіб за попередньою змовою. Глава саратовського УФСВП подав у відставку.

 

Слідкуйте за новинами Дрогобичини та України і Світу в цілому з DroBro підписавшись на Телеграм канал DroBro7/24, або читайте нас у Твітер DroBro7/24
Це Дро ... Бро! 

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Translate »