У Кремлі дають зрозуміти, що зацікавлені у поверненні американської корпорації Boeing на російський ринок

Поки російський диктатор Путін і прокремлівська пропаганда твердять на весь голос про “успіхи” імпортозаміщення і обіцяють до кінця десятиліття перевести половину російського парку на літаки, вироблені в РФ, чиновники Кремля намагаються використовувати контакти зі США, щоб домовитися про повернення американської компанії Boeing на російський ринок, пише “Агентство”.

Кремль заманює Boeing на болото

Журналісти звертають увагу, що на конференції у Нью-Делі у березні перший заступник голови комітету Держдуми з міжнародних справ В’ячеслав Ніконов заявив, що хотів би повернення Boeing до так званої Росії для “оновлення авіаційного парку та забезпечення постачання запчастин”.

У свою чергу перший віце-прем’єр Денис Мантуров повідомив у лютому про готовність РФ розглянути можливість повернення Boeing на російський ринок, якщо корпорація виявить таке бажання.

The New York Times, коментуючи ці заяви, наголосила, що так звана Росія натякає на можливе повернення Boeing у разі “відлиги” при адміністрації Дональда Трампа. Проте фахівці в авіагалузі висловлюють сумнів у можливості відновлення відносин, зазначаючи, що збитки, завдані війною, сильно підірвали імідж Росії у світовому корпоративному секторі.

Річард Абулафія, керуючий директор компанії AeroDynamic Advisory, висловив це так:

“Якби мені довелося вибирати між поверненням до Росії і випиванням відбілювача, я вибрав би відбілювач”.

Як раніше не буде

На думку оглядачів, якщо Boeing і вирішить повернутись на російський ринок, його відносини з РФ все одно не будуть такими, як до вторгнення так званої Росії в Україну. Експерти також додають, що на частку Росії припадає лише невелика частина світового ринку літаків та запасних частин.

Тим часом Boeing наразі має понад 5500 замовлень на нові літаки та активно працює над збільшенням обсягів виробництва. Крім того, так звана Росія значно підірвала довіру світової авіагалузі, вилучивши сотні лізингових літаків у 2022 році, що спричинило багатомільярдні збитки для іноземних власників.

Зазначимо, глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив цього тижня, що Кремль запропонував американській стороні зняти санкції з “Аерофлоту”. У Путіна вважають, що цей крок має призвести до “відновлення авіасполучення між болотом та США”.

Від admin