Сікорський заявив про необхідність створення важкої бригади швидкого реагування ЄС, щоб блоку не доводилося звертатися до ресурсів США у разі надзвичайної ситуації

Польща закликала до створення “важкої бригади” сил швидкого реагування ЄС. Зростають побоювання, що в майбутньому Варшава може зазнати нападу з боку Москви, передає DROBRO.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що Польща “нітрохи не здивується”, якщо Московія нападе на неї. Військові Польщі протягом нинішнього військового конфлікту варварів та України зазначали, що крилаті ракети московитів заходили у повітряний простір Польщі, пише Newsweek.

“Нам потрібно зробити санкції більш ефективними, а, як ви знаєте, деякі країни-члени блокують або відкладають їх, нам потрібно повернути країнам гроші, які вони заборгували з Європейського фонду миру, щоб вони могли надіслати більше товарів на Україну”, – наголосив Сікорський.

Польщі також необхідно підготуватись “у сфері цивільної оборони, кібербезпеки”, сказав міністр закордонних справ.

“Але також я особисто виступаю за створення важкої бригади, потенціалу швидкого реагування ЄС, щоб нам не доводилося звертатися до ресурсів США у разі кожної надзвичайної ситуації на нашій периферії”, – резюмував міністр.

Це може включати, наприклад, “якусь проблему нижчого порядку на Балканах або в Північній Африці”, – зазначив Сікорський. “Щось, з чим Європа має бути здатна впоратися без звернення до НАТО та США”, – додав міністр закордонних справ Польщі.

Напередодні міністр також заявив, що Московія багато разів нападала на Польщу за 500 років історії країни, наголошуючи на небезпеці для Варшави зі сходу.

Від admin