Президент Франції хоче розпочати дискусії про європейську оборону, зокрема з використанням ядерної зброї

Президент Франції Еммануель Макрон, який останнім часом займає все більш жорстку позицію щодо рф, готовий до дискусій щодо використання французької ядерної зброї для захисту Європи від російських загроз, передає DROBRO.

Про це йдеться у матеріалі Politico. Видання наводить висловлювання французького лідера, зроблене в інтерв’ю регіональним ЗМІ прес-групи The Ebra, в якому він заявляє про намір Парижа зробити більший внесок у безпековий захист Європи. За словами президента Франції, він має намір відкрити обговорення про протиракетну оборону, стрільби на далекі відстані, а також ядерне озброєння.

Журналісти наголошують на тому, що Франція є єдиною ядерною країною в Євросоюзі, вона має на озброєнні близько 300 ядерних боєголовок. Видання також додає: французький лідер став дотримуватися жорсткішої позиції щодо росії, яка розв’язала повномасштабну війну проти України.

У той же час, це вже не перша заява Макрона про намір Франції направити свій ядерний арсенал на захист європейської безпеки. Вперше він припустився такого кроку ще у 2020 році, коли закликав до стратегічного діалогу про роль Франції як ядерної держави у колективній безпеці Європи. Зокрема, Макрон намагався розпочати дискусію з Німеччиною, яка розмістила на своїй території американську ядерну зброю. Офіційний Берлін поки що не відреагував на пропозиції французького президента.

Від admin