Вперше саме таке формулювання закріплене в офіційному документі міжнародної організації, що раніше ПАРЄ назвала терористичним режим у рф

Парламентська асамблея Організації з безпеки та співробітництва в Європі визнала росію державою-спонсором тероризму, а ПВК “Вагнер” терористичною організацією. Про це повідомила член української делегації у ПА ОБСЄ, заступник голови фракції “Слуга народу” у Верховній Раді Євгенія Кравчук, передає DROBRO.

“Сьогодні завершили роботу на сесії Парламентської асамблеї ОБСЄ у Ванкувері прийняттям підсумкової декларації, яка, зокрема, каже, що тероризм становить одну з найбільших загроз міжнародному миру та безпеці; дії “Групи Вагнера” від імені російського уряду можуть бути справедливо охарактеризовані як терористичні (Наголошуючи, що президент рф особисто визнав, що “Група Вагнера” була “повністю фінансована” державою)”, – написала Кравчук.

Вона також зазначила, що у підсумковій декларації, ухваленій на сесії, міститься заклик до держав-членів ОБСЄ посилювати міжнародні норми, які чітко визнають терористичний характер ПВК “Вагнер” та відповідальність рф як держави-спонсора цієї організації.

Кравчук висловила сподівання, що після цього низка країн, зокрема США, також визнають росію спонсором тероризму.

“Вперше таке формулювання закріплене в офіційному документі міжнародної організації (раніше ПАРЄ назвала терористичним режим у рф). До речі, аналогічний термін “state sponsor of terrorism” знає і законодавство США, які також є членом ОБСЄ. Сподіваюся, що це рішення стане каталізатором визнання держави -агресора спонсором тероризму не лише у США, а й у всьому світі”, – написала Кравчук.

Від admin