Президент Чехії Петро Павло підтримав ідею Парижа про відправлення іноземних військ для допомоги Україні

Чеський лідер Петро Павло закликав Європу “не обмежувати себе” в інструментах щодо припинення російської агресії проти України. Так він прокоментував гучну ідею французького колеги Еммануеля Макрона про відправку військ для допомоги українцям, передає DROBRO.

Виступаючи на спільній прес-конференції з Макроном 5 березня, Павло підтримав відправлення союзницьких військ до України для “небоєвої участі”. “Я за те, щоб шукати нові шляхи… Давайте не обмежувати себе там, де ми не повинні”, – сказав президент Чехії.

Україна залишається суверенною країною і у разі її згоди цілком законною може бути присутність на її території іноземних військ, наприклад, для навчання військовослужбовців ЗСУ та виконання інших завдань у тилу.

“Ми самі вирішуємо, яку форму допомоги ми виберемо”, – сказав лідер Чехії.

Довідка

Наприкінці лютого Макрон заявив, що “не виключає” відправлення західних військ до України. Він дав зрозуміти, що ця тема активно обговорюється лідерами Європи. Більшість країн Заходу на цьому етапі виступили проти такої ідеї, проте знайшлися й ті, хто її підтримав. Дискусії продовжується. Зазначимо, що пропозиція Макрона викликала дуже бурхливу та болісну реакцію Москви. Перспектива появи в Україні західних військ очевидно сильно лякає путінський режим.

Від admin