Створювати нове не руйнуючи старе: проєкт ревіталізації старої котельні юного архітектора з Трускавця гідно оцінили на конкурсі для урбаністів і планувальників

Проєкт «Переосмислення котельні м. Трускавець як артпростору для молоді» авторства юного архітектора з Трускавця переміг у конкурсі Digital Labs для урбаністів та міських планувальників від організації House of Europe, передає DROBRO. Окрім фінансової винагороди Олександр Цюпер отримав чимало цінних порад українських та закордонних експертів і вдосконалив свій проєкт. Лекції та менторські сесії стали потужним поштовхом для нових звершень, спрямованих на відновлення українських міст.

House of Europe – програма фінансована ЄС для професіоналів зі сфери культури, освіти для професійного розвитку українців.

Зараз Сашко, після бакалаврату в Київському національному університеті будівництва та архітектури, продовжує навчання на магістратурі в НУ “Львівська політехніка” і паралельно працює архітектором у приватній структурі. Переобладнати стару котельню у мегасучасний простір – його мрія з перших студентських років. Каже, що коли дивився на цю будівлю із вікна своєї кімнати, то уявляв як все можна змінити і вдихнути життя у весь цей простір – створювати нове не руйнуючи старе та зберегти місток між минулим і майбутнім. Поза архітектурою Олександр активно цікавиться життям громади де народився. Минулого літа, саме у Трускавці біля котельні, він вперше провів цікаві тематичні зустрічі з мешканцями району на вулиці Івасюка. Організував і провів кіносеанси просто неба. Зізнається, що без підтримки міського голови Трускавця Андрія Кульчинського та відповідних служб і відділів не вдалося б так швидко все організувати.

Олександрове бачення перебудови старої котельні (наймолодшого з учасників конкурсу) підтримали фахівці Digital Labs серед 26 проєктів досвічених архітекторів з усієї України. Для нього це чудовий старт як самостійного архітектора, який вже формує теоретичні та практичні навички. Цей цінний досвід він зможе використати у майбутніх проєктах, можливо захоче долучитись до відбудови українських міст після перемоги.

Слід нагадати, що проєкт котельні вже є, він був зроблений на замовлення міської ради Трускавця як мультифункціональний простір для втілення різних соціальних проєктів (молодіжний простір, місце для психологічного розвантаження військових та їхніх сімей, дитячий центр, територія для зустрічей людей поважного віку). Зараз міська влада не припиняє пошуків фінансування для реалізації цього будівництва як в Україні, так і за її межами. А Олександр має сподівання, що його ідеї також можуть бути використані у процесі перебудови котельні. Важливий соціальний проєкт, який потребує мільйонних вкладень, має високу цінність для нашої громади, та й для усього регіону, адже Трускавець приймає найбільшу кількість ВПО, залишається місцем реабілітації для військових, продовжує функціонувати як оздоровниця для усіх хто цього потребує. А перепланування котельні та втілення цього грандіозного будівництва в життя мало б значний позитивний вплив на всіх жителів громади та гостей Трускавця.

Від admin