До сільських амбулаторій на території Трускавецької громади закупили та привезли нову медичну техніку, придбану за грантові кошти

Це аналізатори для здійснення аналізів крові та сечі. «Аналізатори закуплені в Доброгостівську, Уличненську та Орівську амбулаторії. Це сприятиме якісному наданню первинної медичної допомоги жителям громади, зокрема в сільській місцевості, та розширенню спектру безкоштовних обстежень. Тепер мешканцям сіл не обов’язково їхати до Трускавця чи іншого міста, щоб здати аналізи. Зробити це можна безпосередньо на місці, тобто в сільській амбулаторії. З цією метою сімейні медсестри амбулаторій пройшли навчання фельдшерів-лаборантів», – каже медичний директор КНП «Трускавецька міська лікарня» Руслан Пономаренко.

Закупівля медичного обладнання для сільських амбулаторій Трускавецької територіальної громади – це ініціатива секретаря міської ради Наталії Пономаренко, передає DROBRO. Завдяки їй було подано проектну пропозицію та виграно грант.

«У 2022 році, коли почалася повномасштабна війна, я започаткувала співпрацю з Польським Центром Міжнародної допомоги (PCPM – Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej), котрий здійснює гуманітарну місію в багатьох країнах світу і співпрацює з міжнародними донорами.

У 2023 році нами до цього Центру було подано десять грантових проектів, з яких виграно та реалізується три. Це: 1) закупівля меблів та обладнання для укриттів шкіл м. Трускавця, 2) проект з медичного обладнання для сільських амбулаторій, 3) проект Скул-Хаб на базі СЗШ №1. Як бонус ми отримуємо ще високочастотний перетворювач для підключення генератора та запуску циркуляційних насосів котельні СЗШ №3 та д/у «Дзвіночок» на випадок блекаутів», – розповіла секретар Трускавецької міської ради Наталія Пономаренко.
Окрім вже доставлених апаратів планується докупити аналізатор ШОЕ або біохімічний аналізатор (за погодженням з грантодавцем).

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений DroBro (@drobro7_24)

Загальна вартість медобладнання – 1 млн. 600 тис. грн. У тому числі вартість одного гематологічного аналізатора – 250 тис. грн., одного аналізатора сечі – 50 тис. грн. Планований для закупівлі новий аналізатор біохімічний автоматичний Biossays 240 Plus з пропускною здатністю 240 тестів на годину коштує на ринку 700 тис. грн.

До речі, обладнання закуповує саме польський фонд (Польський Центр Міжнародної допомоги), а ми отримуємо вже готове обладнання. Донори-грантодавці дослухалися до пропозицій наших медиків, щоб воно буле аналогічне тому, яке є в КНП «Трускавецька міська лікарня» на випадок потреби взаємозамінності.

Таким чином рівень діагностики в селах покращиться. Адже клінічний аналіз крові – це золотий стандарт лабораторної діагностики. Зросте і якість надаваних медичних послуг.

Інвестиція в медицину – це інвестиція в здоров`я, а воно – у пріоритеті в Трускавецькій громаді. Тому що люди, їхнє життя, здоров`я та безпека – це найвища цінність.

Від admin