Сили оборони України, заздалегідь, вразили у Криму новітній російський зенітний комплекс “С-500”

Окупаційна армія ворога попередньо вперше втратила у війні свій новітній зенітний ракетний комплекс “С-500 Прометей”. Про знищення установки повідомив 28 червня впливовий український Telegram-канал “Дивізіон-“ТІВАЗ””, який пов’язують із ЗСУ, передає DROBRO.

Спочатку блогер повідомив про виведення з ладу російського С-500. Пізніше він уточнив, що знищено найдорожчу частину комплексу – радіолокаційну систему (РЛС), яка виявляє ворожі повітряні цілі. За його даними, при ударі ЗСУ використовували американські ракети ATACMS у касетному варіанті. “С-500 пі***ів (ЗС РФ – ред.) пішов спати… Касета ATACMS по є***у (лиці – ред.) РЛС від С-500 прилетіла”, – повідомив український ресурс.

Зазначимо, що жодних підтверджень озвученої інформації на сьогоднішній день немає. Якщо вона достовірна, найближчими днями варто чекати на повідомлення від ЗСУ та супутникових знімків.

Журналіст та військовий оглядач Олександр Кушнар прокоментував чутки. Він нагадав, що, за даними української розвідки, С-500 росіяни перекинули в окупований Крим у червні 2024 року у відчайдушній спробі зупинити масовані удари України з військових цілей на півострові. Проте особливого ефекту від російського комплексу поки що не видно.

“С-500 були перекинуті до Криму приблизно півмісяця тому, а кілька днів тому ATACMS накрили черговий важливий військовий об’єкт на півострові – Центр космічного зв’язку під Євпаторією… С-500 не змогли зупинити ці ракети… Головною проблемою “Прометея” є надто мала кількість ракет – на кожну пускову установки всього 2 штуки… Одна установка за один раз може перехопити максимум 1 ракету ATACMS, тобто для знищення такої установки необхідно запустити всього понад 2 ракети”, – розповів журналіст. Він констатував, що знищення С-500 для Росії – це “жахливий репутаційний удар”.

Від admin