Бійці 100-ї окремої механізованої бригади провели роботизовану операцію у прифронтовій Костянтинівці, внаслідок якої було ліквідовано російську ДРГ

Українські військові з 100-ї ОМБр ліквідували групу з восьми російських диверсантів у Костянтинівці на Донеччині під час унікальної операції із застосуванням наземних безпілотних платформ та великого обсягу вибухівки, передає DROBRO.

Як повідомляє “Цензор.НЕТ”, група окупантів зайняла покинуту багатоповерхову будівлю для створення бази та підготовки подальших диверсійних дій. Через недостатню кількість особового складу на найближчих позиціях прямий штурм вважався надто ризикованим, тому було прийнято рішення задіяти три наземні дрони.

Перший робот використовувався як приманка: він наблизився до будівлі та змусив диверсантів відкрити вогонь, розкривши свої позиції. Поки увага групи була зосереджена на першому апараті, до другої сторони будівлі під’їхав інший роботизований комплекс. Він перевозив близько 300 кілограмів вибухівки.

Диверсанти помітили загрозу надто пізно і спробували сховатися в шахті ліфта, проте після детонації стався потужний вибух, який частково обрушив будинок і заблокував окупантів, що знаходилися всередині. Третій робот тим часом наперед доставив українським підрозділам додаткове озброєння та протитанкові міни для блокування району.

Після вибуху бійці 100-го ОМБр запропонували заблокованим російським військовим здатися в полон, але вони відмовилися і відкрили вогонь. Після цього всю ворожу групу, що складалася з восьми осіб, було ліквідовано. Операція стала черговим прикладом активного застосування роботизованих систем у сучасній війні, які допомагають виконувати бойові завдання без втрат особового складу.

ШВИДШЕ В FACEBOOK

Від admin