Знищення бомбардувальника дальньої дії “Ту-22М3” змусило росіян достроково згорнути масований обстріл України

Через ліквідацію літака “Ту-22М3” залп російських ракет по Україні виявився меншим, ніж планувалося: рф довелося екстрено згортати обстріл та повертати борти на бази. Про це повідомив офіційний представник Головного управління розвідки Міноборони України (ГУР МО) Андрій Юсов, коментуючи операцію в ефірі “Радіо Свобода”, передає DROBRO.

Юсов підтвердив, що збиття борту – це спільна операція ГУР та зенітників Повітряних сил ЗСУ. Він уточнив, що використовувалася така ж тактика, що і при ліквідації ДРЛОУ “А-50”. Однак сьогодні вдалося вразити ціль на ще більшій дальності – приблизно за 300 км від українських кордонів.

“Напевно, Путін, коли коментуватиме, що трапилося з його стратегічним бомбардувальником, скаже: “Ну він упав”… Результативна операція… Це насправді знакова операція”, – повідомив представник розвідки.

Він уточнив, що вперше за два роки повномасштабної війни Україні вдалося вразити стратегічний літак супротивника під час виконання бортом бойового завдання, а не на стоянці. Завдяки цьому плани рф щодо масованого обстрілу України були частково зірвані.

“Інший літак, який йшов за ним, був змушений розвернутися. Це означає, що ще кілька ракет не було випущено по Україні”, – констатував Юсов.

Контекст

Вранці 19 квітня в Ставропольському краї зазнав аварії стратегічний бомбардувальник ВКС РФ “Ту-22М3” вартістю майже $300 млн. У момент НП літак повертався на базу після того, як випустив по Україні крилаті ракети “Х-22”. Екіпаж катапультувався, але не надто вдало. Капітан борту в результаті падіння став “вантажем 200”, ще двох екстрено госпіталізовано. Четвертий член екіпажу шукають. Шансів на те, що він міг вижити майже немає. Міноборони та пропаганда рф наполягають на версії, що літак нібито впав через технічну несправність. Україна вже офіційно спростувала це повідомлення.

Від admin