Західні ЗМІ з посиланням на високопоставленого європейського військового стверджують, що бійці західного спецназу та солдати вже перебувають в Україні

“Нічого не можна виключати”, – заявив президент Франції Еммануель Макрон і викликав бурю в Західному світі. Представники США, Німеччини, Польщі, Іспанії, Чехії та інших країн НАТО відкинули припущення про можливість відправлення своїх військових, передає DROBRO.

Кремлівська влада обурилася висловлюванням Макрона, стверджуючи, що введення військ НАТО в Україну передує прямій збройній конфронтації з Росією. Якими б не були наслідки Макронових слів, реальність військового конфлікту в Україні полягає в тому, що армійські підрозділи країн НАТО вже в Україні.

Про це пише оглядач Ішан Тарур для The Washington Post. Financial Times із посиланням на високопоставленого європейського військового стверджує, що в Україні перебувають бійці західного спецназу.

“Всі знають, що в Україні є західний спецназ, але офіційно про це не говорять”, – заявив співрозмовник.

Проте, крім державних спецпідрозділів, в Україні є велика кількість добровольців. Після лютого 2022 року тисячі з них (переважно з країн Заходу та пострадянських держав) прийшли під прапори Києва. Іноземний легіон, що виник, був розгорнутий по всій лінії фронту і брав участь у найжорстокіших битвах. Він складається з різношерстих ідеологічних прихильників, загартованих воїнів та найманців за гроші. Щонайменше 50 американських громадян (більшість із них колишніх ветеранів Збройних сил США) було вбито в Україні.

Хоча офіційні цифри дещо туманні, але, за словами українських чиновників, Іноземний легіон України становлять близько 20 000 іноземців із понад 50 країн. Росія, незважаючи на величезну демографічну перевагу, зіштовхнулася з власними проблемами з поповненням армії під час конфлікту. Минулого місяця Путін видав указ, який прискорює отримання громадянства іноземцями, які підписали контракти для участі у “спеціальній військовій операції”.

За даними Associated Press, поліція проводить рейди серед мігрантів із Середньої Азії у різних містах, де на затриманих іноді чиниться тиск з метою змусити їх завербуватися до армії. Росія вербує для участі у бойових діях та вихідців з інших країн – Сирії, Куби, Непалу, Індії. Деякі з цих людей були обдурені вербувальниками, інші прийшли від розпачу допомогти своїм сім’ям звести кінці з кінцями. Їхня присутність спростовує державну пропаганду Кремля, яка докладно розповідає про захоплення чи “знищення” російськими військами іноземних найманців, що воюють на боці України. Кремль, як завжди, бреше.

Від admin