У ході проведення заходів дерусифікації, у Дрогобичі перейменували ще одну вулицю

Мова йде про вулицю Некрасова, яку вже декілька разів намагались змінити, щоб позбавити Дрогобич імені людини, яка впродовж усього життя прославляла російську культуру, повідомляє DROBRO.

Мешканці вулиці Некрасова проявили в цьому процесі неабияку активність та свідомість. Люди зібрали підписи, напрацювали історичну довідку та ініціювали присвоєння своїй вулиці імені українського письменника, розвідника армії УНР Юрія Горліса-Горського.

Питання було розглянуте спеціальною комісією з питань проведення заходів дерусифікації та перейменування і присвоєння назв вулицям, провулкам, паркам, скверам у межах Дрогобицької міської територіальної громади.

З метою прийняття об’єктивного рішення, комісія звернулась з запитами до Інституту національної пам’яті та Інституту українознавства ім. Крип’якевича НАН України та отримала відповідні рекомендації, що стосуються постаті Горліса-Горського.

Учора, 22 червня, під час 39-ої сесії Дрогобицької міської ради, вулицю Некрасова Миколи було перейменовано на вулицю Горліс-Горського Юрія. Після прийнятого рішення, відділ архітектури звернеться до регіональної філії ДП «Національні інформаційні системи» щодо внесення змін до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Нагадаємо, в процесі проведення заходів дерусифікації у Дрогобицькій громаді перейменували майже два десятки вулиць, які носили радянські назви або імена осіб російського походження. Робота в цьому напрямку триває.

Від admin