Військові витрати Європи на сотні мільярдів євро проти Росії стають вигідними великим інвесторам

Інвестори в облігації закликають лідерів Європейського союзу, що сваряться, взяти себе в руки в питанні витрат на оборону і зробити програму облігацій ЄС на трильйон євро постійною, передає DROBRO.

Управляючі фондами, які зголодніли за цінними паперами з рейтингом ААА, кажуть, що вони прагнуть більшої кількості європейських випусків. Про це повідомляє інформаційне агентство Bloomberg – таким чином військові витрати Європи, несподіваним для Росії чином, стають вигідними великим інвесторам. Схоже, що ставка Путіна на слабкість Європи знову зазнає краху. Інвестори зазначають, що ці інструменти дозволять збільшити витрати, які стають все більш важливими для протидії російській войовничості, але не навантажуючи боргом окремі країни-члени. Та й для них є своя вигода, оскільки облігації ЄС коштують дорожче за суверенні папери з аналогічним рейтингом.

“Інвестори прагнуть цих облігацій”, – вважає портфельний менеджер Barings Браян Мангвіро, який володіє борговими зобов’язаннями ЄС. Рішення про створення боргової програми в рамках всього блоку починає всерйоз розглядатися в деяких столицях, оскільки європейські чиновники, які відповідають за безпеку, попереджають, що Путін може націлитись на їхню територію, якщо здобуде перемогу в Україні, у той час як дефіцит військових витрат, що триває десятиліттями, залишає континент у стані небезпечної неготовності.

Минулого місяця комісар ЄС з економіки Паоло Джентілоні назвав спільне запозичення “розумним способом” подолання криз. План підтримують країни, чия оборонна промисловість отримає вигоду – наприклад, Франція, – і країни, чия близькість до Росії загострює їхнє почуття загрози – наприклад, Естонія, – хоча він стикається з протидією з боку більш консервативних у фінансовому відношенні держав Європи.

Одна з причин, чому інвестори закликають власників облігацій подолати ці сумніви, полягає в тому, що папери з рейтингом ААА високо цінуються – і тим більше після того, як минулого року США були позбавлені свого вищого рейтингу. Додатковий бонус: з причин, які включають тимчасовий характер випуску, існуючі облігації ЄС приносять інвесторам дещо вищу прибутковість, ніж Німеччина з таким самим рейтингом і навіть ніж Франція з нижчим рейтингом.

Ентузіазм покупців облігацій проявляється майже за кожного продажу. Минулого місяця на облігації ЄС обсягом 3 мільярди євро було подано заявок на 81 мільярд євро – коефіцієнт покриття у 27 разів став найвищим за всю історію європейського ринку синдикованого боргу, згідно з даними, проаналізованими Bloomberg.

Ще в жовтні 2020 року на перший спільний випуск облігацій ЄС після епохальної угоди з пандемією було зареєстровано портфель заявок на суму 233 млрд євро, що стало найбільшою угодою за всю історію ринку облігацій. Інвестори знають, що багато залежатиме від того, що відбудеться на українському полі бою найближчими тижнями, і стежать за тим, чи стане просування російських танків до східного кордону ЄС тривожним сигналом.

“На жаль, для того, щоб досягти великого успіху, в Європі завжди потрібна криза”, – сказав Гай Міллер, керівник відділу ринкової стратегії ZurichInsuranceCo.

Раніше цього тижня комісія виділила 1,5 мільярда євро з додаткових коштів бюджету ЄС у вигляді спільних видатків, але це не наблизиться до фінансування поетапних змін, необхідних для вигнання Путіна з України, і ще менше, щоб підготуватися до передбачуваного нападу на європейську землю. найближчі роки. Комісар ЄС із промисловості Тьєррі Бретон закликав блок розглянути питання про виділення 100 мільярдів євро.

Чудовий прибуток

Оборонна програма ЄС, що фінансується за рахунок боргу, “була б дуже бажаною подією – так би мовити, гамільтоновим моментом”, – сказав Каспар Хенсе, старший портфельний менеджер RBCBlueBayAssetManagement, маючи на увазі міністра фінансів, який у 1790 році допоміг шляхом поєднання боргів різних штатів. “Я не турбувався б про відсутність попиту”.

Від admin