Для подолання блокуючої позиції трампівського спікера Майка Джонсона необхідно 218 голосів – петицію вже підписали 188 конгресменів

Конгресмени від Демократичної партії у нижній палаті американського парламенту запустили процедуру обходу спікера, щоб винести на голосування пакет допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню на $95 млрд у Палаті представників. Петицію вже підписали 188 конгресменів – 187 демократів та 1 республіканець, передає DROBRO.

Про це у своєму Telegram-каналі пише американський політичний оглядач Каріна Орлова. Для подолання позиції трампівського спікера Майка Джонсона, який протягом кількох місяців відмовляється виносити ухвалений Сенатом пакет допомоги на голосування, потрібно 218 голосів. Таким чином необхідно зібрати ще 41 голос.

Серед демократів петицію відмовилися підписувати кілька конгресменів, які займають антиізраїльську позицію та відмовляються голосувати за пакет допомоги. Більше того, стало відомо, що незабаром республіканців у Конгресі перекинуть двоє парламентарів, після чого у республіканців залишиться лише 217 голосів проти 213 у демократів.

Раніше скандально відома конгресмен Марджорі Грін внесла петицію про негайне звільнення спікера Палати представників Конгресу США Джонсона. Причиною цього стало ухвалення Джонсоном двопартійного бюджету на фінансування уряду з метою запобігання можливому шатдауну. Хоча на даний момент немає конкретних планів звільняти Джонсона, реєстрація петиції сприймається як попередження та форма шантажу, спрямована на те, щоб Джонсон утримався від винесення на голосування питання щодо надання допомоги Україні.

Дії Марджорі Грін викликають певний занепокоєння серед колег щодо Конгресу та громадськості, оскільки вони підкреслюють зростаючу політичну напругу в країні та використання тактик шантажу в рамках парламентського процесу.

Від admin