Експерт розповів, які дві зміни Укренерго варто внести, щоб полегшити ситуацію з електрикою по всій країні

9 червня стало справжнім вихідним для більшості українців, які стикаються з відключенням електрики останніми тижнями. Стало відомо, що графіки погодинних відключень скасували по всій Україні, передає DROBRO.

Про це повідомили в Укренерго. У прес-службі енергетичного регулятора назвали і причини таких послаблень. Першочергово це, звичайно, введення в мережу відремонтованого енергоблоку АЕС, який голова компанії Володимир Кудрицький анонсував ще 8 червня. Зниження енергоспоживання унаслідок вихідного дня стало другою причиною.

Ще 8 червня ситуацію в енергосистемі “Телеграфу” прокоментував професор Києво-Могилянської школи управління Геннадій Рябцев. Співрозмовник ЗМІ вказав на дві найбільш елементарні причини нестачі енергії в мережі та як наслідок відключень.

  • По-перше, Рябцев звернув увагу на ухвалу уряду №600, згідно з якою об’єкти критичної інфраструктури не підлягають відключенню. Саме таких об’єктів критичної інфраструктури зареєстровано занадто багато, наприклад, професор вказав на Національний цирк України, який виглядає в цьому списку недоречно.
  • По-друге, експерт звернув увагу на нерівномірний розподіл потужностей на всій території. Так, у деяких регіонах місцеві жителі сиділи у темряві по 9 годин, тоді як в інших відключеннях не було зовсім.

Рябцев звернув увагу на Київ та Київську область, де часто скаржилися на постійні відключення, а потім з’ясувалося, що Київ від “Укренерго” отримує 80% необхідних потужностей, а область – 68%. І тоді як у столиці на такий стан справ скаржилися, то в інших куточках країни отримання 80% необхідних потужностей сприйняли б як свято.

Від admin